Przetarg na S5 z Wrocławia do Poznania w czerwcu

Przetarg na S5 z Wrocławia do Poznania w czerwcu

dolnośląskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA
Poseł Marek Łapiński poinformował na swoim profilu na Twitterze, że przetarg na budowę drogi ekspresowej S5 z Wrocławia do Korzeńska zostanie ogłoszony w czerwcu tego roku. Inwestycja będzie finansowana z budżetu państwa i Funduszu Spójności.

Gotowa jest już cała dokumentacja dla drogi S5, jednak do niedawna sama budowa tras nie znajdowała się w żadnych planach. Teraz jest szansa, że podróż z Wrocławia do Poznania zajmie dwa razy mniej czasu.


O przyspieszeniu biegu zdarzeń w sprawie drogi ekspresowej S5 było głośno pod koniec marca, gdy Ministerstwo Transportu opublikowało projekt nowego załącznika nr 5 do programu budowy dróg krajowych na lata 2011-2015. Znalazły się w nim inwestycje, które będą finansowane z przyszłej perspektywy UE, a przetargi na ich realizację zostaną ogłoszone jeszcze w 2013 roku, by zachować płynność w realizacji inwestycji drogowych w Polsce.

REKLAMA


Na liście ministra transportu Sławomira Nowaka znalazły się inwestycje o wartości ponad 32 mld zł. Wśród nich zamieszczono odcinki drogi ekspresowej S5 Poznań – Wronczyn, Radomicko – Kaczkowo, Korzeńsko – Wrocław, Gniezno – Mielno.


Budowa nowego odcinka drogi S5 z Wrocławia do Korzeńska ułatwi życie kierowcom podróżującym do Poznania. Obecnie droga łącząca miasta wojewódzkie zajmuje najmniej trzy godziny, a nowa ekspresówka znacznie skróci czas podróży.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA