Warszawa szuka wykonawcy tunelu w Wawrze

Warszawa szuka wykonawcy tunelu w Wawrze

Warszawa
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Do końca czerwca tego roku firmy zainteresowane budową tunelu pod linią kolejową w Wawrze mogą składać swoje oferty. Do wykonania pozostanie też rozbudowa ulicy Zwoleńskiej i Żegańskiej od Pożaryskiego do Mrówczej.

 

W ramach inwestycji planuje się też powstanie podziemnym przejść dla pieszych. Jedno znajdzie się pod torami kolejowymi i obiema jezdniami ulicy Patriotów, a drugie w rejonie Urzędu Dzielnicy Wawer.

 

Nowy przebieg ulicy Zwoleńskiej i Żegańskiej od Mrówczej do Dworcowej oznacza, że jezdnia zostanie poprowadzona szerokim łukiem po północnej stronie istniejącego przejazdu kolejowego. Na dalszym odcinku do ulicy Pożaryskiego jezdnia przebiegnie w tym samym miejscu, co dotychczas.

REKLAMA

 

Na skrzyżowaniach z ulicą Mrówczą i Dworcową wybudowane zostaną ronda, a to, które obecnie znajduje się na skrzyżowaniu z ulicą Pożaryskiego będzie przebudowane. Odcinki ulicy Zwoleńskiej i Mrówczej do Patriotów i Żegańskiej od Szpotańskiego do Dworcowej umożliwią dojazd do posesji oraz ulic zlokalizowanych w rejonie linii kolejowej.

 

Jak informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie, budowa potrwa 24 miesiące od dnia podpisania umowy z wybranym w przetargu wykonawcą.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA