Galeria Handlowa SKY TOWER na finiszu

Galeria Handlowa SKY TOWER na finiszu

Wrocław
Kajtman
Kajtman
[Wrocław] Sky Tower
adresWrocław, Powstańców Śląskich 95
inwestorDEVELIA S.A.
REKLAMA

Galeria Handlowa SKY TOWER zostanie otwarta już pod koniec maja. W jej wnętrzu trwają obecnie ostatnie prace wykończeniowe. Galeria ma nowoczesny i multimedialny charakter, klienci będą mogli skorzystać w niej m.in. z usług prestiżowego butiku czołowych polskich projektantów mody. Jest to pierwszy tego typu projekt w kraju.

 

Obecnie w Galerii rozpoczęły się czynności związane z odbiorami systemów bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Najemcy są w trakcie prac nad aranżacją swoich lokali.   

 

W Galerii Handlowa SKY TOWER powstanie m.in. butik czołowych polskich projektantów mody. Jest to bez wątpienia unikalny i pierwszy tego typu projekt w kraju. Na pierwszym piętrze Galerii, na powierzchni 650 m2 powstanie miejsce o wyjątkowej modowej atmosferze, z unikatową ofertą ubrań oraz akcesoriów dla pań i panów. Część kolekcji będzie premierowa i dostępna w pierwszej kolejności tylko w SKY TOWER. Asortyment będzie zróżnicowany cenowo i rozmiarowo. Klienci będą mogli skorzystać z indywidualnego, fachowego doradztwa personelu, a nawet z szycia na miarę.

 

- Nie ukrywam, że bardzo cieszymy się, iż udało się pozyskać do Galerii SKY TOWER tak unikatowe i nowatorskie w skali kraju przedsięwzięcie. Będzie to jedyny tego typu butik, który skupi kolekcje czołowych polskich projektantów, dlatego mamy nadzieję, że wiele osób skorzysta z jego oferty i prestiżowych usług – mówi Magdalena Róziewska, Dyrektor ds. Komercjalizacji SKY TOWER.

 

Główne założenia Galerii Handlowej SKY TOWER to nowoczesność, przestrzeń i innowacyjność. Zastosowane w niej najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, jedyne tego typu w Polsce, wprowadzą nowy wymiar komunikacji z odwiedzającymi. Na trzech poziomach i 25 tys. m2 znajdują się sklepy, restauracje, punkty usługowe i rozrywkowe. W obiekcie przygotowano parking na 1500 miejsc.

 

Galeria ma trzy poziomy połączone ruchomymi schodami i windami.

 

Parter – to sklepy o dużych powierzchniach znanych marek takich jak Reserved, Top Secret oraz supermarket Piotr i Paweł. Na tym poziomie znajdują się również topowe marki, na przykład: Monnari, Mohito, Pretty One, Solar, Apart, a także elegancki sklep z zegarkami Chrono. Na parterze zlokalizowane są również punkty usługowe: pralnia, fryzjer, poczta, biuro podróży, apteka i drogeria Rossmann. Niewątpliwą atrakcją tego poziomu są liczne restauracje i kawiarnie, między innymi: Starbucks, Coffee Heaven oraz Meksykańskie Sombrero. Część z nich znajduje się bezpośrednio przy Powstańców Śląskich i ma niezależne wejścia od ulicy. Lokale będą czynne długo po zamknięciu Galerii, czyniąc z niej nie tylko miejsce udanych zakupów, ale również centrum towarzyskich spotkań ludzi.

 

Na poziomie pierwszym znajdują się sklepy obuwnicze Marek takich jak: Mc Arthur, We Global oraz Cozy Shoes, a także Eva Minge Story, galeria sztuki oraz sklep z wyposażeniem wnętrz Home&You. Na tym poziomie znajduje się też duża strefa foodcourt z licznymi restauracjami, barami szybkiej obsługi i pubami: Subway, NordSee, Habibi Restaurant, pizzeria Siciliano, bar 3 Naj. Wyjątkowym miejscem w foodcourcie jest multimedialna strefa rozrywki, która zaskakuje innowacyjnością i interaktywnością zaproponowanych rozwiązań.

 

REKLAMA

Poziom drugi, to raj dla osób aktywnych i lubiących ruch. Na ponad 3000 m m2 znajdzie się bardzo nowoczesny fitness z saunami – czyli Fitness Academy – oraz centrum rozrywki bilardowo-snookerowej.

 

Informacje o SKY TOWER:

 

Sky Tower powstaje na działce o powierzchni 2,7 ha w centrum Wrocławia w kwadracie ulic Powstańców Śląskich, Gwiaździstej, Wielkiej oraz Szczęśliwej. Kompleks Sky Tower obejmuje trzy elementy: podstawę budynku (podium) w której mieściła się będzie galeria handlowa oraz dwa budynki łączące funkcje mieszkalne i biurowe - charakterystyczną wieżą o wysokości 212 metrów oraz niższy budynek w kształcie żagla połączony z wieżą.

 

Kompleks obejmuje: 


  • ok. 20 tys. m² powierzchni mieszkalnej ulokowanej w wieży od 27 do 48 piętra, oraz budynku bocznym od 11 do 19 piętra

  • ok. 22 tys. m² powierzchni biurowych klasy A+

  • ponad 25 tys. m² powierzchni handlowej – przeznaczonej dla butików, kawiarni, restauracji

  • część rekreacyjną obejmującą SPA, centrum sportowe oraz centrum medyczne

  • ok. 1 500 miejsc parkingowych

 Sky Tower jako nowa inwestycja Wrocławia będzie doskonale wpisywała się w wizerunek miasta, które konsekwentnie rozwija się i staje centrum biznesowym Europy Środkowej. 

 

Napływające do regionu inwestycje zagraniczne i powstające nowe miejsca pracy zwiększają zapotrzebowanie wrocławskiego rynku nieruchomości na apartamenty i powierzchnie biurowe o najwyższych standardach. Połączenie przestrzeni mieszkalnej, handlowej i biurowej w jednym miejscu stworzy komfortowe warunki do życia i pracy dla osób szukających wysokich standardów oraz bezpieczeństwa. Właśnie takie potrzeby będzie adresował Sky Tower.

 

Realizacja inwestycji wraz kosztami Inwestora związanymi z przebudową ulic sąsiadujących z kompleksem Sky Tower wyniesie około 1 mld zł.

 

Zakończenie całości inwestycji zostało zaplanowane na koniec 2012 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA