W Sky Tower można zagrać w wirtualną piłkę nożną

W Sky Tower można zagrać w wirtualną piłkę nożną

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
[Wrocław] Sky Tower
adresWrocław, Powstańców Śląskich 95
inwestorDEVELIA S.A.
REKLAMA

Ma 40 metrów kwadratowych powierzchni, składa się z 60 ekranów i reaguje na ruchy wykonywane z odległości kilku metrów - mowa o największej w Europie instalacji interaktywnej, która będzie do dyspozycji klientów galerii w Sky Tower. Dzięki ekranom wyposażonym w systemy kinetyczne wirtualnie zwiedzimy galerię, zagramy w piłkę nożną i polatamy samolotem.

Ogromna interaktywna ściana pojawiła się już na pierwszym piętrze galerii w Sky Tower. Składa się z kilkudziesięciu ekranów wyposażonych w systemy kinetyczne - dzięki nim przeglądanie treści czy sterowanie obiektami na ekranach odbywa się za pomocą ruchów wykonywanych przez osobę, która stoi kilka metrów przed ścianą.

- Kinetyczna ściana ma piętnaście metrów długości, dwa metry wysokości i funkcjonalności, które do tej pory nie były stosowane w żadnym obiekcie na terenie naszego kraju - mówi Maciej Mielcarek z firmy Aduma, która wykonała instalację.

Stojąc przed ścianą możemy np. wirtualnie zwiedzić cały kompleks Sky Tower i jego okolice, za pomocą ruchów rąk sterować samolotem czy sprawdzić swoje piłkarskie umiejętności, strzelając rzuty karne bramkarzowi widocznemu na ekranie. Już teraz na klientów galerii czeka około 30 różnych programów tematycznych.

- Nowoczesne multimedia w galeriach dają nam całe spektrum możliwości. Możemy wykorzystywać je do pokazywania meczów, do wchodzenia w interaktywne relacje z klientami, wreszcie mogą stanowić dla naszych gości okazję do zabawy i gry - dodaje Maciej Mielcarek.

Instalację, zbudowaną z dwóch ścian (składających się odpowiednio z 45 i 15 ekranów bezszwowych), obsługuje jednocześnie 12 komputerów.

- Koszt całościowy tej instalacji to około 2 mln złotych. Wszystko u nas jest najwyższej jakości, a w ślad za jakością idzie cena. Inwestor nie żałuje pieniędzy na innowacyjność i nowoczesność - podkreśla Wojciech Sury, rzecznik prasowy Sky Tower.

Galeria w Sky Tower zostanie otwarta dla gości pod koniec przyszłego tygodnia.

REKLAMA
Autor: Tomek Matejuk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA