Najbardziej prestiżowe wrocławskie adresy: Sky Tower, Zielona Etiuda, Marina...

Najbardziej prestiżowe wrocławskie adresy: Sky Tower, Zielona Etiuda, Marina...

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
[Wrocław] Sky Tower
adresWrocław, Powstańców Śląskich 95
inwestorDEVELIA S.A.
REKLAMA

Najbardziej pożądanym adresem we Wrocławiu jest zdecydowanie Sky Tower. Za najdroższe mieszkanie w tej inwestycji trzeba dziś zapłacić grubo ponad 5 mln złotych. W zestawieniu dziesięciu najbardziej prestiżowych miejsc do zamieszkania w naszym mieście, przygotowanym przez Lion's House, w czołówce znalazła się też Zielona Etiuda i Marina Topacz.

Jak tłumaczą autorzy raportu, w każdym większym mieście można wskazać adres będący obiektem powszechnego pożądania z uwagi na niezwykłą architekturę budynku, wyjątkowość miejsca, towarzystwo celebrytów, ogromny prestiż lokalizacji i oczywiście bajońską cenę, jaką trzeba zapłacić, aby mieć taki adres w dowodzie osobistym.

Lion's House wspólnie z Home Broker przygotował ranking najbardziej prestiżowych adresów w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście.

We Wrocławiu wygrywa niebo, zieleń i woda

Zestawienie najbardziej prestiżowych adresów w stolicy Dolnego Śląska otwiera najwyższy budynek mieszkalny w Polsce, czyli Sky Tower przy zbiegu ulic Powstańców Śląskich i Wielkiej, który uzyskał aż 29% odpowiedzi (ponad dwukrotnie więcej niż Złota w Warszawie).

Ceny mieszkań w Sky Tower wahają się od 10,9 tys. zł do 26,9 tys. zł za metr kwadratowy (stan niewykończony) i rosną wraz z wysokością wieży. Najdroższy dostępny dziś w sprzedaży lokal wykończony w najwyższym standardzie został wyceniony na 5,4 mln zł. Ma powierzchnię 181,55 m kw. Warto jednak zauważyć, że nie musi to być górna granica ceny, jaką można zapłacić za adres w Sky Tower, bo lokale można łączyć.

Na drugim miejscu wrocławskiego zestawienia prestiżowych adresów, z udziałem w odpowiedziach na poziomie 16%, znajduje się projekt znacznie bardziej kameralny. Na terenie Zielonej Etiudy przy ulicy Turniejowej znaleźć można bowiem 9 czterokondygnacyjnych willi, w których mieszczą się apartamenty.

Cena ofertowa wynosi od 9 do 9,5 tys. zł za metr kwadratowy, przy czym wyższa dotyczy nieruchomości z wykończeniem. Właściciele mogą korzystać z basenu, sauny, jacuzzi i klubu fitness, które znajdują się na terenie inwestycji.

Za niewiele mniej prestiżowy (15% odpowiedzi) został uznany położony przy ulicy Księcia Witolda projekt Marina firmy Topacz Investment. Ta inwestycja z 27 apartamentami o powierzchniach od 47 do 270 m kw., z których większość jest już sprzedana, zlokalizowana jest w ścisłym centrum Wrocławia - nad Odrą, pomiędzy mostem Uniwersyteckim i Pomorskim.

Do użytku właścicieli jest taras widokowy nadwieszony nad wodą. Warto też zauważyć, że w części podziemnej oprócz parkingu znajdują się pomieszczenia obsługujące przyległą przystań łodzi motorowodnych.

Ceny ofertowe zaczynają się od 9,6 tys. zł za m kw., a kończą na 15,1 tys. zł za m kw.

Na kolejnych miejscach najbardziej prestiżowych miejsc do zamieszkania znalazły się Lofty Platinum, Rezydencja Piasek, Apartamenty Dąbie, osiedle Toya Golf, Concerto Verona, Rynek 50 i Thespian.

A Wam które miejsce najbardziej przypadło do gustu? Gdzie chcielibyście mieszkać? Zapraszamy do dyskusji.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA