Tereny po JTT Computer mają nowego właściciela. Będą tam mieszkania

Tereny po JTT Computer mają nowego właściciela. Będą tam mieszkania

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
W miejscu dawnych biurowców i hal produkcyjnych nieistniejącej już firmy JTT Computer powstaną nowe mieszkania. Nieruchomości należą obecnie do grupy inwestorów, odpowiedzialnych m.in. za przebudowę kamienicy we wrocławskim Rynku czy budowę kompleksu biurowego w Krakowie.
Wrocławska firma informatyczna JTT Computer powstała w 1990 roku i szybko stała się wiodącym polskim producentem komputerów. Na przełomie XX i XXI wieku spółka została oskarżona o przestępstwa skarbowe i zmuszona do zapłaty ponad 10 mln złotych kar i podatków. Proces trwał kilka lat i choć ostatecznie kierownictwo JTT zostało oczyszczone z zarzutów, firma nie przetrwała i ogłosiła upadłość.

JTT Computer miało swoją siedzibę na Wielkiej Wyspie 
 przy ulicy Braci Gierymskich do dziś stoją dawne budynki biurowe i hale produkcyjne firmy. Zmienił się jednak właściciel tych nieruchomości.
– Tereny po JTT należą do tej samej grupy inwestorów co Rynek 48-49 czy Unity Centre w Krakowie. Planowana jest tam inwestycja mieszkaniowa – wyjaśnia portalowi InvestMap.pl Anna Patrzyk-Sperzyńska z Immobillo Group.
REKLAMA
A obie te inwestycje – Rynek 49 we Wrocławiu i Unity Center w Krakowie – to przedsięwzięcia firm powiązanych z irańskim biznesmenem Ali Dadressanem.

Kamienica w Rynku pięknieje 

O przebudowie zabytkowego domu handlowego w Rynku pisaliśmy już jakiś czas temu.Kamienicę z charakterystycznym, kryształowym globusem w środkowej części fasady, na początku 2007 roku wylicytował w miejskim przetargu – poprzez spółkę Residence Development  za 50 mln złotych Irańczyk Ali Dadressan.

Wkrótce budynek zaprezentuje swoje nowe, odrestaurowane oblicze – zakończenie prac planowane jest na koniec bieżącego roku.

W podziemiu, na parterze i pierwszym piętrze powstaną lokale usługowe, do aranżacji przez przyszłego najemcę, a na piętrach od drugiego do piątego planowane są powierzchnie biurowe w formie open space.

Łączna powierzchnia użytkowa po przebudowie wyniesie 3 145 metrów kwadratowych, a powierzchnia najmu  2 410 metrów kwadratowych.

Za projekt przebudowy odpowiada Panda Studio. Elewacja od strony Rynku zostanie wykonana z piaskowca, od ulicy Igielnej – z cegły klinkierowej, od dziedzińca – z cegły szkliwionej, a od strony posesji Rynek 48 – z cegły szkliwionej i tynku.

Unity Center w miejsce szkieletora

Przebudowa, która ma przemienić krakowskiego szkieletora w okazały kompleks Unity Centre rozpoczęła się pod koniec marca 2016 roku.Unity Centre ma stać się największym w Krakowie, wielofunkcyjnym centrum biznesowym, złożonym z czterech biurowców, w tym najwyższego w stolicy Małopolski Unity Tower, oraz luksusowego apartamentowca z podziemnymi parkingami i ogólnodostępnym, miejskim placem Unity Square.

85 procent udziałów w tym projekcie ma Eurozone Equity, a 15 procent – spółka GD&K Group.

Inne inwestycje irańskiego biznesmena we Wrocławiu

Jedna z najnowszych inwestycji Ali Dadressana we Wrocławiu to Rezydencja Szczytnicka, która powstaje przy ulicy Bartla 6. Inna spółka należąca do irańskiego biznesmena, Dreamriver Development, buduje aktualnie we Wrocławiu biurowiec Rzeźnicza 16. Wcześniej Ali Dadressan wyremontował już m.in. Pasaż Pokoyhof przy ul. Św. Antoniego, budynek Heritage Gates przy ulicy Rzeźniczej czy kamienicę przy ulicy Marcinkowskiego.

Fundusz inwestycyjny Verity Development rozpoczął także budowę apartamentowca Verity UpTown przy ulicy Drobnera, która jednak wciąż nie została zakończona. W planach jest też inwestycja Trinity Residence przy ulicy Hlonda.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA