Wrocław: Centreville – Bouygues Immobilier zamieni szkieletora na Nadodrzu w apartamentowiecfot. akcentoffice

Wrocław: Centreville – Bouygues Immobilier zamieni szkieletora na Nadodrzu w apartamentowiec

Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Budynek przy ulicy Drobnera zostanie po latach dokończony, choć nie przez Verity Development. To spółka-córka francuskiego dewelopera zrealizuje w nim blisko 70 mieszkań i 10 lokali usługowych. Skończy prace w przyszłym roku.
Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o. poinformował o zamiarze dokończenia inwestycji rozpoczętej przez Verity Development Sp. z o.o. (wykonawcą jest P.B. Alfa-Dach Sp. z o.o.). Apartamentowiec Centreville, przy zbiegu ul. Drobnera i Śrutowej, ma być gotowy w II kwartale 2020 roku. Sprzedaż wkrótce ruszy.
Podejmujemy to wyzwanie pewni sukcesu, ponieważ decyzja o tej inwestycji została starannie przemyślana i zaplanowana. Cieszymy się, że to właśnie my rozwiążemy olbrzymi problem niedokończonego budynku przy Drobnera i dzięki temu ta część Wrocławia zyska nową jakość – zapowiada Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska.
W siedmiopiętrowym apartamentowcu z garażem podziemnym będzie dostępnych 69 mieszkań o metrażach około od 30 do 150 mkw. Wśród nich znajdzie się osiem dwupoziomowych penthouse’ów z dużymi tarasami. Mieszkańcy będą wchodzić do domów od strony podwórza. Natomiast przy ulicy, na parterze, deweloper wydzieli dziesięć lokali usługowych.

Prosta forma z ekstrawaganckim dachem

Projekt przygotowała Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o. (pracowała wspólnie z Bouygues Immobilier Polska już przy rewitalizacji kamienicy Jagiełły 6). – Bryła jest adekwatna do współczesnych czasów, idealnie wpisze się i domknie pierzeję, w której przez długie lata widniała dziura skutecznie zubożająca architekturę i miejską tkankę. Najważniejsze, że uda się ją w końcu odbudować w znakomitej jakości i przywrócić ją do krwiobiegu Wrocławia – mówi Zbigniew Maćków.
Prostą formę budynku ma urozmaicić uskokowy charakter dwóch najwyższych kondygnacji. – Zamiast klasycznego dachu zaprojektowaliśmy niejako rozczochraną kompozycję penthouse’ów, które sprawiają wrażenie domów jednorodzinnych umiejscowionych na budynku wielorodzinnym i optycznie wyznaczają linię dachu – dodaje Maćków.

Pomysł poprzedniego właściciela był podobny

Verity Development, były właściciel, opublikował wizualizację planowanej inwestycji w 2010 roku. W apartamentowcu Verity UpTown miało być dostępnych 65 mieszkań o powierzchniach od 45 do 116 mkw. Miał wyróżniać się "unikalnym stylem architektonicznym".
Wysmakowana kompozycja, jaką tworzą ręcznie wyrabiana cegła, naturalny kamień, szkło i elementy aluminiowe podkreśla zarówno styl jak i nowoczesną koncepcję projektu. Różnorodność okładzin elewacyjnych podkreśli funkcjonalny podział na trzy części: komercyjną na parterze, mieszkalną na piętrach oraz część dwupoziomowych apartamentów zajmujących ostatnie kondygnacje, dających poczucie, jakbyś mieszkał w domu jednorodzinnym na dachu – opisywał swój pomysł deweloper.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Warszawa: Central Point przyciąga najemców [FILM]
Firma prawnicza Wolf Theiss zdecydowała się wynająć w Central Point 1500 mkw. powierzchni...
Kraków: Przy rondzie Matecznego powstaje nowe osiedle
Przy ulicy Rydlówka, niedaleko ronda Matecznego, deweloper Echo Investment rozpoczyna realizację osi...
Cukrownia Apartamenty stanie w Szczecinie
Przy ul. Południowej i Floriana Krygiera w Szczecinie, na przeszło 6 ha działce powstaje osiedle Cuk...
Trwają prace nad dokumentacją dla trasy S8 na odcinku: Wrocław - Kłodzko
W trakcie opracowania jest Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe (STEŚ) dla rozbudowy trasy ek...
Kraków: Tramwajem przez Aleje
Miasto Kraków rozpisało przetarg na koncepcję nowej linii tramwajowej, miałaby ona przebiegać pomięd...
Kraków: Utrudnienia na ulicy Podgórskiej
Z powodu kolejnego etapu prac konstrukcyjnych mostów kolejowych nad Wisłą, dziś 25 stycznia zamknięt...
Rewitalizacja XVIII wiecznego pałacyku Pücklera. Muzeum bolesławieckiej ceramiki zmieni swoją siedzibę.
Za 20 mln zł zostanie wyremontowana nowa siedziba Muzeum Ceramiki w Bolesławcu – ze 189 złożonych pr...
Port Lotniczy Lublin z usługą cargo
Port Lotniczy Lublin będzie świadczył usługi w zakresie lotów towarowych. Spółka właśnie otrzymała p...
Ulica Pomorska we Wrocławiu w końcu doczeka się przebudowy
Mieszkańcy Nadodrza są coraz bliżej doczekania się po latach przebudowy jednej z głównych ulic na sw...
W Krakowie trwa przebudowa dawnego zabytkowego kościoła św. Jadwigi i kamienicy przy ulicy Stradomskiej [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W stolicy Małopolski Angel Poland prowadzi prace przy przebudowie frontowej kamienicy przy ulicy Str...