Wrocław: Bouygues Immobilier szykuje się do budowy bloków na Kowalachźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Bouygues Immobilier szykuje się do budowy bloków na Kowalach

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Spółka-córka francuskiego dewelopera planuje utworzenie kilkunastu budynków mieszkalnych przy ulicy Kwidzyńskiej od dwóch lat. Uzyskała już warunki zabudowy i stwierdzenie braku potrzeby przeprowadzenia oceny środowiskowej. Pozostało już tylko wnioskowanie o zgodę na realizację swoich zamierzeń. Te wiążą się z wyburzeniami.
Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o. złożył 28 czerwca wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Kwidzyńskiej 23 na Kowalach zespołu 13 budynków wielorodzinnych. Staną na działce nr 176, o powierzchni 13 097 mkw. Projekt przygotowuje pracownia Group-Arch Sp. z o.o. Do najnowszych inwestycji tego dewelopera należą Centreville oraz Zajezdnia, zlokalizowane na Nadodrzu.
UM Wrocławia

Część formalności już załatwiona

Bouygues Immobilier Polska przeszedł już część formalnej drogi. W kwietniu donosiliśmy, że miasto wszczęło postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla realizacji 13 budynków wielorodzinnych z tarasami, garażami podziemnymi i miejscami postojowymi. 21 czerwca prezydent miasta stwierdził brak potrzeby przeprowadzenia oceny środowiskowej.
Nieruchomość nie jest objęta planem miejscowym, dlatego deweloper musiał wystąpić o ustalenie warunków zabudowy. Zrobił to w kwietniu 2017 roku. Prezydent wydał decyzję w lipcu ubiegłego roku. Uchyliło ją jednak 18 września Samorządowe Kolegium Odwoławcze i przekazało do ponownego rozpatrzenia w związku ze sprzeciwem, który wpłynął. Miasto zakończyło postępowanie 21 lutego.
Zgodnie z wydaną decyzją Bouygues Immobilier Polska musi zachować 4 m odstępu między budynkami a ul. Kwidzyńską. Może zabudować działkę w 30% (około 3,9 tys. mkw.). Szerokość elewacji frontowych wyniesie do 21 m, bocznych do 16 m, a wysokość – 9,9 m. Budynki z płaskim dachem mają powstać po obu stronach planowanej drogi dojazdowej, przy zachowaniu odległości 8 m między sobą. Deweloper musi zapewnić co najmniej jedno miejsce parkingowe na każdy lokal. Konieczna będzie rozbiórka istniejącej zabudowy.
REKLAMA

Mieszkań w okolicy przybędzie

Na tę część Wrocławia stawiają też inni inwestorzy. Deweloper Inter-Es prowadzi od ubiegłego roku budowę osiedla Kowale przy ul. Działdowskiej. W trzypiętrowym budynku znajdzie się 30 mieszkań o metrażach od 34 do 108 mkw. Do lokali na parterze i drugim piętrze przynależą tarasy o powierzchni do 148 mkw. Inwestor zapewnił w obszarze inwestycji teren rekreacyjny dla mieszkańców oraz miejsca parkingowe w garażu podziemnym.
Materiały inwestora
Za to przy zbiegu ulic Jaskółczej i Olsztyńskiej inwestuje Lokum Deweloper S.A. Oferuje w sześciu budynkach niemal 100 mieszkań o metrażach do 105 mkw. Osiedle Lokum Villa Nova przedstawialiśmy w lutym.
fot. Jan Augustynowski
Materiały inwestora
W tym samym miesiącu donosiliśmy, że Megateam Promotion Sp. z o.o. będzie budował blok przy ul. Kowalskiej. Działkę wylicytował w 2016 roku na miejskim przetargu. Zaoferował przeszło 400 tys. zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA