DODAJ

Wrocław: Bouygues Immobilier inwestuje w pobliżu Stadionu Miejskiego. W miejsce domu stanie blok

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Bouygues Immobilier inwestuje
Mariusz Bartodziej
2018-07-04 08:24:13
Polska spółka francuskiego dewelopera zrealizowała bądź planuje inwestycje w centrum i w południowej części Wrocławia, a zamierza też w zachodniej. Osiedle na styku Maślic i Pilczyc, na prawie dwuhektarowym terenie, chciała wybudować już dwa lata temu.

Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o. złożył 30 kwietnia wniosek o pozwolenie na budowę przy ulicy Pilczyckiej 195 budynku wielorodzinnego z garażami podziemnymi. Stanie na działce nr 56, na której znajduje się m.in. dom. To teren o powierzchni 1,75 ha, tuż przy rondzie, rozciągający się za obiektami przy Pilczyckiej 191, 201a, 203 oraz 205. Projekt przygotowuje Artur Szczepaniak z AP Szczepaniak Sp. z o.o. Sp. k.

Ze względu na bardzo wczesny etap projektu nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytania. Obecnie we Wrocławiu realizujemy inwestycję Jagiełły 6 w centrum miasta oraz planujemy kolejne projekty, o których będziemy informować w przyszłości – mówi nam Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier.

UM Wrocławia


Plany już od dwóch lat

Deweloper przymierzał się jednak do tej inwestycji już w 2016 roku. We wrześniu wnioskował o zgodę na budowę budynku wielorodzinnego o kubaturze 24,9 tys. metrów sześciennych – także według projektu pracowni AP Szczepaniak. W październiku uzupełniał braki formalne, a w grudniu wycofał złożony dokument.

fot. investphoto.pl


Problemy z inwestycjami we Wrocławiu

Bouygues Immobilier Polska stara się o uzyskanie pozwolenia na realizację jeszcze dwóch inwestycji we Wrocławiu – w obu przypadkach jak dotąd bezskutecznie. Magistrat nie zgodził się na budowę bloków zamiast willi na Ołaszynie, o czym informowaliśmy w marcu. Natomiast w styczniu pisaliśmy o otrzymaniu przez dewelopera drugiej odmowy w sprawie przedsięwzięcia na Hubach – najpierw miał w planach budynek wielorodzinny, a następnie obiekt hotelowy.