Warszawa: Lumea – Bouygues Immobilier stawia na Bemowo. Zapowiada nowe osiedle źródło: materiały inwestora

Warszawa: Lumea – Bouygues Immobilier stawia na Bemowo. Zapowiada nowe osiedle

WIZUALIZACJA
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Polski oddział francuskiego dewelopera zrealizuje kolejną inwestycję w tej części miasta. Zbuduje przy ulicy Batalionów Chłopskich dwa budynki wielorodzinne ze 140 mieszkaniami. Część z nich będzie miała ogrody zimowe.
Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o. zapowiedział nową inwestycję na warszawskim Bemowie, przy ul. Batalionów Chłopskich. Wkrótce chce ruszyć z przedsprzedażą. Pozwolenie na budowę dwóch budynków wielorodzinnych z garażami podziemnymi o łącznej kubaturze 46 137 metrów sześciennych dostał już w październiku (po pół roku). Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku i potrwać do II kwartału 2022 r. Projekt przygotowała warszawska pracownia Bojakowska Niedbała Architekci S.C.
materiały inwestora
Spokojna okolica, minimalistyczna stylistyka, zastosowanie stref ścian zielonych na elewacji – to wszystko tworzy nowoczesny, kameralny klimat osiedla – przekonuje deweloper.
Na inwestycję Lumea składają się dwa czteropiętrowe budynki ze 140 mieszkaniami w układach od jedno- do czteropokojowego. Metraże wynoszą 27-109 mkw. Do lokali na parterze przynależą ogródki, a do tych zlokalizowanych na wyższych kondygnacjach – balkony lub tarasy. Ponadto część mieszkań ma okna w formie wykuszy, co tworzy ogrody zimowe.
materiały inwestora

Nowe domy i duże osiedla bloków

Bouygues Immobilier Polska buduje już w okolicy, przy ul. Szeligowskiej, o czym donosiliśmy w lutym ubiegłego roku. Osiedle Villa de Charme to ponad 50 czterokondygnacyjnych domów o metrażach do 161 mkw. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji podziemne garaże (po dwa stanowiska w każdym) oraz ogrody (do 94 mkw.).
REKLAMA
fot. Jakub Zazula
Materiały inwestora
Na tę część postawili także inni deweloperzy. Dom Development S.A. realizuje przy ul. Lazurowej wieloetapowe osiedle Dzielnica Mieszkaniowa Metro Zachód. Ma być zaprojektowane tak, by umożliwić zminimalizowane zużycie energii. Deweloper przewidział restauracje, kawiarnie i place zabaw. Na początek oferuje dwa pięciopiętrowe budynki z niespełna 130 mieszkaniami. O szczegółach pisaliśmy w grudniu.
fot. Jakub Zazula
materiały inwestora
Prace w okolicy prowadzi również Unidevelopment S.A. Osiedle Coopera obejmie w czterech fazach 15 trzypiętrowych budynków z windami i 470 mieszkaniami. Na terenie ogrodzonej i chronionej inwestycji deweloper zaplanował sześć stref rekreacyjnych. Złożą się na nie m.in. tematyczne place zabaw, siłownia plenerowa, sad owocowy, boisko oraz skwer. Przedstawialiśmy ten projekt w lipcu zeszłego roku.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA