DODAJ

Wrocław: Bouygues Immobilier buduje niemal 200 apartamentów w Zajezdni na Nadodrzu [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wroclaw
Wrocław: Bouygues Immobilier buduje
Mariusz Bartodziej
2019-04-19 13:05:09
Polski oddział francuskiego dewelopera inwestuje w tej części po raz drugi. Tym razem oferuje przede wszystkim lokale typu studio, o metrażach do 27 mkw. Parter zajmą usługi. Architektura sześciopiętrowego budynku przy ulicy Krętej ma nawiązywać do okolicznej XIX-wiecznej zabudowy.

Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o. ruszył z przedsprzedażą inwestycji Zajezdnia przy ul. Krętej 13-23 na wrocławskim Nadodrzu. Ceny rozpoczynają się od 249 900 zł.

W marcu donosiliśmy, że uzyskał pozwolenie na budowę budynku o kubaturze 36,5 tys. metrów sześciennych. Powstanie na działce o powierzchni 3528 mkw., której część zajmuje dawne przedszkole nr 45. Prace ruszą w III kwartale tego roku, a mają zakończyć się w I kwartale 2021 r.

Głównie kawalerki

Zajezdnia to ośmiokondygnacyjny (w tym jedna podziemna) budynek ze 198 mieszkaniami. Przeważają kawalerki o metrażach od 25,55 do 32,78 mkw. Do większości z nich przynależą balkony. Część będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami m.in. poprzez szersze niż normalnie korytarze i więcej miejsca w łazience. Ofertę uzupełniają apartamenty dwu- (36,95-40,76 mkw.) i trzypokojowe (46,25-56,64 mkw.). Te na pierwszym piętrze będą miały dostęp do ogródków o powierzchni do 80 mkw. Istnieje możliwość zakupu wykończonego lokalu.

materiały inwestora


Budynek wkomponuje się w architekturę i klimat tej części miasta – zapowiada Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier. – Już na etapie projektowania zadbaliśmy o to, by standard wykończenia budynku i części wspólnych spełniał oczekiwania najbardziej wymagających. Wykorzystamy materiały wysokiej jakości i nowoczesne rozwiązania estetyczne.

Architektura Zajezdni ma nawiązywać do okolicznej XIX-wiecznej zabudowy. W obiekcie znajdzie się hol wejściowy oraz klub mieszkańca. Parter zajmą lokale usługowe. W garażu podziemnym będzie dostępnych 149 miejsc. Deweloper przewidział dodatkowo 23 stanowiska na zewnątrz.

Więcej wizualizacji w galerii.

W międzyczasie zajmie się szkieletorem przy Wyspie Słodowej

To będzie druga inwestycja tego dewelopera na Nadodrzu. Wcześniej ruszył ze sprzedażą apartamentów w Centreville. Rozpoczął wstępne prace nad dokończeniem budynku przy ul. Drobnera 12-14. O szczegółach tej inwestycji pisaliśmy w styczniu. W siedmiopiętrowym apartamentowcu znajdzie się niemal 70 mieszkań o metrażach sięgających 150 mkw.

fot. Jakub Zazula


Więcej inwestycji na Nadodrzu

Mieszkańcy mogą spodziewać się nowej inwestycji również przy ul. Ptasiej. W marcu donosiliśmy, że miasto sprzedało za 2 miliony złotych niezabudowaną nieruchomość. Wówczas wspominaliśmy też o innych przedsięwzięciach planowanych w okolicy.