Wrocław: Develia zbliża się do startu budowy biurowca w miejsce dawnego szkieletora źródło: materiały inwestora

Wrocław: Develia zbliża się do startu budowy biurowca w miejsce dawnego szkieletora

WIZUALIZACJA
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper jest kolejnym inwestorem, który przymierza się do zrealizowania projektu przy zbiegu ulicy Kolejowej z placem Rozjezdnym. Uzyskał już decyzję środowiskową, a teraz zabiega o zgodę na prowadzenie prac. Powierzchnia nowego budynku ma przekroczyć 30 tysięcy metrów kwadratowych.
Develia S.A. złożyła 20 lipca wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Kolejowej na wrocławskim Przedmieściu Świdnickim budynku biurowo-usługowego. Jego powierzchnia użytkowa ma wynieść 33 tys. mkw. Deweloper zapowiadał w marcu, że chce rozpocząć budowę w grudniu. Pandemia koronawirusa mogła jednak spowodować opóźnienie. Inwestor nie udziela na razie żadnych informacji.
W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy, że magistrat wszczął (na wniosek Develii) postępowanie w sprawie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowanego przedsięwzięcia. Wydał ją 1 czerwca.
Nowy biurowiec powstanie na działce nr 21/3, o powierzchni 5 428 mkw. Develia kupiła ją w maju ubiegłego roku. Zapłaciła 26 mln zł netto (31 mln 980 tys. zł brutto).
UM Wrocławia

Od parkingu po plany biurowe i rozbiórkę

Przy ul. Kolejowej miał stanąć kilkanaście lat temu wielopoziomowy parking. Firma Wrocławska Jedynka przeciągała jednak budowę przez lata. Przez problemy finansowe nie zakończyła inwestycji.
REKLAMA
Na początku tej dekady nowy właściciel, Progress Inwestycje Jedynka Bis, zapowiadał powstanie biurowca Kolejowa Business Point. W dziewięciopiętrowym budynku o powierzchni biurowej około 27 tys. mkw. miały znaleźć się jeszcze hotel, lokale usługowe, a także parking na 360 miejsc.
fot. Jakub Zazula
Kolejnym właścicielem została warszawska spółka Nowa Nadzieja. W lutym 2015 roku uzyskała zgodę na rozbiórkę niedokończonego obiektu. W grudniu następnego roku donosiliśmy o rozpoczęciu wyburzeń. Za to w marcu 2017 roku informowaliśmy o tym, że inwestor uzyskał pozwolenie na budowę budynku biurowo-usługowego.
Więcej zdjęć i wizualizacja są dostępne w galerii.

Kamienica do remontu po latach

W pobliżu szykuje się jeszcze jedna zmiana. Wejście do budynku mieszkalnego przy ul. Jęczmiennej (wpisanego do gminnej ewidencji zabytków) jest zamurowane od kilkunastu lat. Verity Development Sp. z o.o. nie zdążył zrealizować planowane przebudowy. Zrobi to prawdopodobnie Town House GB Sp. z o.o. Sp. k. W styczniu pisaliśmy, że rozpoczął starania o pozwolenie na remont i przebudowę pięciokondygnacyjnej kamienicy o kubaturze 9 716 metrów sześciennych. Otrzymał je 11 marca.
fot. Jakub Zazula

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA