Wrocławski deweloper wchodzi na rynek zagraniczny. Będzie budował na Teneryfie

Wrocławski deweloper wchodzi na rynek zagraniczny. Będzie budował na Teneryfie

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
I2 Development rozszerza swoją działalność i wchodzi na rynek zagraniczny. Pierwszym kierunkiem jest Hiszpania, gdzie spółka widzi duży potencjał wzrostu biznesu i możliwość osiągania satysfakcjonujących marż. Deweloper powiększa również bank ziemi na lokalnym rynku.
Wrocławski deweloper, opierając się na sprawdzonym modelu biznesowym zastosowanym w Polsce, chce rozwijać działalność deweloperską na Teneryfie. 
Firma podjęła już działania zmierzające do nabycia gruntu, znajdującego się w prestiżowej lokalizacji w Adeje. Jak tłumaczą przedstawiciele spółki, decyzja o wyjściu za granicę jest podyktowana możliwością osiągania marż na wysokim poziomie, porównywalnym, do tego jaki notuje na projektach dotychczas realizowanych w Polsce, czyli około 40 procent.
Teneryfa jest zupełnie innym rynkiem niż Polska. Tutaj upatrujemy prężnego rozwoju biznesu, który nie będzie zależny od koniunktury panującej w kraju, a marże również będą wysokie. Rozpoczynamy działalność od małego projektu. Z czasem chcemy powiększać bank ziemi i skalę działalności. Widzimy, że na tym rynku możemy osiągać wiele korzyści biznesowych i finansowych – mówi Marcin Misztal, wiceprezes zarządu i2 Development S.A.
REKLAMA
Costa Adeje jest głównym kierunkiem turystycznym na Teneryfie. To najcieplejszy region na wyspie z łagodnym klimatem, położony na jej południowym wybrzeżu i tworzony przez szereg tętniących życiem miejscowości, usytuowanych na stokach gór.
Wartość gruntu w Adeje nie przekroczy 1 mln euro. I2 Development nie wyklucza zwiększenia w najbliższym czasie banku ziemi o atrakcyjne tereny na Teneryfie. Wejście na rynek zagraniczny jest nowym elementem strategii rozwoju grupy.

I2 kupiło kolejny grunt we Wrocławiu

Deweloper prężnie rozwija się też na wrocławskim rynku. 7 kwietnia spółka sfinalizowała transakcję kupna nieruchomości wraz z gruntem na Nadodrzu, gdzie planuje inwestycję mieszkalno-usługową. Powstanie tam około 50 lokali mieszkalnych. Prace budowlane mają ruszyć na przełomie III i IV kwartału 2017 roku. 
Cena nabycia terenu wynosi 1,375 mln zł i zostanie zapłacona do 21 kwietnia 2017 roku. Zakup jest finansowany ze środków pozyskanych z emisji obligacji serii B.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA