Wrocław: Dach Bud inwestuje na Nowym Dworze. Na miejską działkę było kilkunastu chętnychźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Dach Bud inwestuje na Nowym Dworze. Na miejską działkę było kilkunastu chętnych

REKLAMA
Miasto wyłoniło we wrześniowym przetargu nowego właściciela terenu pod m.in. osiedle przy ulicy Rogowskiej. Wrocławski deweloper był jednym z trzynastu licytantów. Zaoferował ponad 3 mln zł netto – trzy razy więcej, niż oczekiwali urzędnicy.
Magistrat rozstrzygnął 26 września przetarg na sprzedaż nieruchomości przy zbiegu ul. Rogowskiej i Budziszyńskiej. Zgłosiło się trzynastu chętnych. Cena wywoławcza wynosiła 1 mln 45 tys. zł netto. Najwięcej zaoferowało Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Dach Bud Sp. z o.o. (3 mln 300 tys. zł), które po raz pierwszy inwestuje w tym rejonie. Nie odpowiada na nasze pytania dotyczące swoich planów.
Powierzchnia działki nr 17 wynosi 2865 mkw. Jest przeznaczona w planie miejscowym pod osiedle wielorodzinne, hotel, biura, czy obiekty usługowe.
UM Wrocławia

Osiedli w okolicy przybywa

Mieszkańcy Nowego Dworu mogą spodziewać się jeszcze co najmniej trzech nowych osiedli w okolicy. Tuż przy działce Dach Budu, przy ul. Rogowskiej 153a, powstaje inwestycja Rogowska. W dwóch budynkach znajdzie się kilkadziesiąt mieszkań. O szczegółach pisaliśmy w czerwcu.
Materiały inwestora
Za to przy ul. Rogowskiej 131a będzie budował Arbet Sp. z o.o. Sp.k. Otrzymał 14 września pozwolenie na realizację zespołu budynku wielorodzinnego i dwóch obiektów hotelowych z usługami w parterze o łącznej kubaturze 1483 metrów sześciennych. Za projekt odpowiada Greg Architekci Pracownia Projektowa Grzegorz Górka.
fot. investphoto.pl
Kolejne osiedle może powstać na terenie należącym jeszcze do Skarbu Państwa. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa próbował w styczniu po raz piąty sprzedać teren przy zbiegu ul. Rogowskiej i Zemskiej.

Co z tramwajem?

W ulicy Rogowskiej będzie w przyszłości przebiegać trasa tramwajowa. Miasto jednak, mimo podziału zamówienia na części, nie potrafi znaleźć wykonawców. Na przeprowadzenie tylko części inwestycji brakuje dziesiątków milionów złotych. O szczegółach donosiliśmy w listopadzie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA