Wrocław: Locus ruszy po latach z zabudową posesji na Krzykachźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Locus ruszy po latach z zabudową posesji na Krzykach

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper ponownie stawia na tę część miasta. Tym razem będzie budował na ogrodzonym od kilku lat terenie przy zbiegu ulic Mglistej i Skarbowców. Postawi budynek z prawie 120 lokalami mieszkalnymi i usługowymi.
Locus Sp. z o.o. (odpowiedzialny m.in. za osiedle Zefirowa) złożył 3 lutego wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Skarbowców (między budynkami przy Skarbowców 91 a 97) na Krzykach budynku wielorodzinnego z częścią usługową oraz garażami podziemnymi wraz z przebudową rowu melioracyjnego. Inwestycja obejmuje działki nr 4/4, 5/4 oraz 6/9, o łącznej powierzchni 6 629 mkw. Projekt przygotowuje wrocławska pracownia Łapiński Architekci.
UM Wrocławia

Pięcioklatkowy budynek ze 112 mieszkaniami

Deweloper planuje wstępnie rozpocząć realizację inwestycji w II kwartale 2020 roku, a zakończyć w III kw. 2021 r. Postawi czteropiętrowy budynek o łącznej powierzchni użytkowej mieszkań około 6 800 mkw. Pomieści ich 112 w metrażach 38-112 mkw. Do tych zlokalizowanych na parterze będą przynależeć ogródki. Ofertę uzupełnią cztery lokale usługowe, o średniej pow. ok. 100 mkw.
Sprzedaż prawdopodobnie rozpocznie się po postawieniu stanu surowego zamkniętego, to jest około pierwszego kwartału 2021 – mówi nam Arkadiusz Sternik, prezes zarządu Locus.
Budynek będzie miał pięć klatek schodowych – w każdej znajdzie się winda. Ponadto mieszkańcy skorzystają z rowerowni, patio z terenem rekreacyjnym oraz 145 miejsc postojowych – 135 w garażu podziemnym i 10 na parkingu zewnętrznym. Część terenu będzie ogólnodostępna, a część do wyłącznego użytku mieszkańców nowej inwestycji.

Więcej mieszkańców i rozbudowa szkoły

Nowych mieszkań w tej okolicy będzie jeszcze więcej. Przy Skarbowców budować będzie także Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o., o czym informowaliśmy w lipcu ubiegłego roku. To kolejne przedsięwzięcie tego dewelopera na Krzykach.
Nowy projekt, przy ul. Mglistej, szykuje też Develia S.A.W październiku informowaliśmy, że stara się o pozwolenie na budowę obiektu z około 44 mieszkaniami. Za grunt zapłaciła niespełna 3 mln zł netto.
Mieszkańcy z tego rejonu miasta doczekają się też inwestycji w edukację. Miasto planuje rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 61. Uczęszcza do niej niemal 150 dzieci więcej, niż powinno, przez co muszą chodzić na dwie zmiany. Na razie ma dojść do zamiany nieruchomości. O szczegółach pisaliśmy w styczniu.
fot. Filip Heliasz

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA