Mieszkańcy wspólnie z miastem wyremontują sobie ulicę

Mieszkańcy wspólnie z miastem wyremontują sobie ulicę

Wrocław
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
W przyszłym miesiącu ma się rozpocząć remont ulicy Czechowickiej na Księżu Małym. Mieszkańcy, którzy sami zabiegali o remont drogi częściowo sfinansują tę inwestycję.
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta już rozstrzygnął przetarg na rozbudowę drogi. Pracami za nieco ponad milion złotych zajmie się firma Skanska. Mieszkańcy ulicy w ramach programu Inicjatyw Lokalnych do inwestycji dołożą około 10 procent tej kwoty.
Roboty mają ruszyć już w lutym a ich zakończenie przewidziano na wakacje. W ramach prac droga zyska nową asfaltową nawierzchnię, odwodnienie, a przy jezdni staną nowe uliczne latarnie.
Dla mieszkańców ulicy Czechowickiej, która jest boczną Rybnickiej dojazd do posesji to prawdziwa walka z omijaniem dziur. Dziś droga jest bowiem jedynie gruntowa i po każdych opadach deszczu zamienia się błotniste jezioro. Latem z kolei przypomina dziurawe klepisko.
REKLAMA
Remont miał się zacząć już w ubiegłym roku. Mieszkańcy dawali nawet pieniądze na mszę za pomyślność budowy drogi w lokalnej parafii. W międzyczasie podczas prac nad projektem rozbudowy okazało się, że przy kilku posesjach trzeba pozyskać dodatkowe niewielkie fragmentu gruntu, by nowa jezdnia spełniała m.in. normy szerokości.
Na to nie chciał zgodzić się jeden z mieszkańców, ale jak zapewniają urzędnicy pertraktacje idą w dobrym kierunku i inwestycja na pewno wkrótce ruszy. Remont ulicy Czechowickiej to jak na razie jedyna podobna inwestycja w tym roku, w ramach programu Wspierania Inicjatyw Lokalnych, prowadzonym przez urząd miejski.
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA