PKP wyremontują stację Wrocław Muchobórźródło: Wikimedia Commons

PKP wyremontują stację Wrocław Muchobór

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Przystanek przy ulicy Traktatowej ma zostać zmodernizowany w przyszłym roku. Znajduje się w sąsiedztwie Wrocławskiego Parku Przemysłowego oraz Technologicznego.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły 23 lutego przetarg na opracowanie projektu i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania: "Dostosowanie linii kolejowej nr 273 do obsługi przewozów pasażerskich we Wrocławskim Obszarze Funckjonalnym poprzez modernizację przystanku kolejowego Wrocław Muchobór".
Początkowo zamawiający miał otworzyć oferty 27 marca, jednak przedłużył termin ich składania do 5 kwietnia
Przewoźnik podzielił inwestycję na kilka etapów. Wykonawca będzie miał sześć miesięcy od dnia podpisania umowy na przygotowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie niezbędnych do prowadzenia prac pozwoleń. Następnie w ciągu dziewięciu miesięcy musi wybudować przystanek i wykonać roboty towarzyszące wraz z dokonaniem ich odbioru. Później przez trzy miesiące będzie prowadził prace wymagające całodobowych zamknięć torowych na torze nr 2 dla linii 273 i 758 oraz nr 1 dla 757. Kolejne 60 dni przeznaczy na realizację podobnego rodzaju robót związanych z torem nr 1 dla linii 273 oraz 758. Na zakończenie inwestycji wraz z rozliczeniem będzie miał czas do 30 września 2019 roku.

Podziemne przejście z winda, nowe oświetlenie i stojaki na rowery

REKLAMA
Na stację Wrocław Muchobór składają się dwa perony. Modernizacja przewiduje ich przebudowę w istniejącej lokalizacji oraz dostosowanie dla osób z ograniczoną zdolnością poruszania się. Obecne przejście zostanie zlikwidowane, a w jego miejsce powstanie tunel o długości ok. 55 m wraz z windami.
Zwycięzca przetargu wymieni nawierzchnię torową na długości peronów oraz dostosuje infrastrukturę towarzyszącą, czyli podtorze, elektroenergetykę, telekomunikację, odwodnienie i sterowanie ruchem kolejowym.
W obrębie stacji pojawią się tablice informacyjne, minimum 10 stojaków rowerowych oraz 29 opraw LED wzdłuż peronów w miejsce zdemontowanych 27 latarń.
PKP PLK przygotowują się również do modernizacji odcinka linii nr 285, która obejmuje trasę Wrocław Główny-Jedlina Zdrój, o czym informowaliśmy w połowie marca.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA