Wrocław: Działki przy Obwodnicy Śródmiejskiej przejęły wspólnie dwie firmyźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Działki przy Obwodnicy Śródmiejskiej przejęły wspólnie dwie firmy

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Miasto zarobiło ponad 5 mln zł na sprzedaży terenu przy estakadzie Gądowiance. Mogą na nim powstać m.in. biurowce.
Magistrat rozstrzygnął 11 kwietnia przetarg na sprzedaż działek na Muchoborze Małym, przy zbiegu ulic Strzegomskiej i Klecińskiej, o powierzchni ponad 11 tys. mkw. Zgłosiły się dwie zainteresowane firmy. Ekocentrum Sp. z o.o. i Omex Sławomir Stepnowski zaoferowały  wspólnie 5 mln 252 tys. zł netto. Tym samym przebiły cenę wywoławczą o 52 tys. zł.
Urzędnicy próbowali sprzedać nieruchomość już w grudniu 2013 roku, za co najmniej 2 mln 900 tys. zł. Pięć miesięcy później obniżyli cenę do 2 mln 610 tys. zł, ale tym razem odwołali przetarg. Plan sprzedaży wrócił we wrześniu 2017 roku, a cena minimalna wzrosła niemal dwukrotnie – sięgnęła 5 mln 200 tys. zł.
UM Wrocławia
Przeznaczeniem tego terenu, zgodnie z planem miejscowym, są usługi. Mogą na nim powstać m.in. biura, obiekty kongresowe i konferencyjne oraz handlu detalicznego o pow. sprzedaży do 400 mkw.
Ekocentrum zajmuje się doradztwem w zarządzaniu inwestycjami. Natomiast firma Omex Sławomir Stepnowski zrealizowała już dwa biurowce we Wrocławiu: przy ul. Legnickiej 52 i Braniborskiej 38-40.
REKLAMA
UM Wrocławia

Będzie tramwaj, nowe osiedle i wyremontowany dworzec

W okolicy sprzedanej nieruchomości jest w planach kilka inwestycji. Kawałek dalej, przy ul. Na Ostatnim Groszu 112, ma powstać osiedle wielorodzinne w miejsce Wytwórni Pomp Hydraulicznych Sp. z o.o. i warsztatu samochodowego, o czym informowaliśmy w grudniu ubiegłego roku.
Tuż przy nowym obiekcie będzie przebiegać natomiast trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór, o której pisaliśmy w tym tygodniu.
Dodatkowo PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmodernizują pobliską stację Wrocław Muchobór. Szczegóły przedsięwzięcia opisywaliśmy w marcu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA