Wrocław: Salon Audi rozbuduje się na Partynicach?źródło: UM Wrocławia

Wrocław: Salon Audi rozbuduje się na Partynicach?

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Auto Group Polska, wrocławski dealer Volkswagena, otworzył w tym roku salon Skody przy alei Aleksandra Brücknera. Teraz planuje wyburzenia w sąsiedztwie swojego obiektu przy al. Karkonoskiej.
Firma Auto Group Polska złożyła 7 sierpnia wniosek o pozwolenie na rozbiórkę dwóch budynków: garażu i kotłowni. Znajdują się tuż za jej salonem Audi Centrum Wrocław na Partynicach. Stoją na działce nr 4/80, o powierzchni 2 370 mkw.
Nie udzielamy takich informacji – odpowiada nam Dariusz Nowak, kierownik ds. rozwoju i infrastruktury w Auto Group Polska, na pytanie o szczegóły przedsięwzięcia.
Adres wskazany w dokumentacji to al. Karkonoska 59. Mieści się tam przedsiębiorstwo Merida.
Siedziba naszej firmy wraz z działem sprzedaży pozostaje pod tym samym adresem – informuje Anita Szymańska z Meridy.
UM Wrocławia

Skoda otwarta w tym roku

REKLAMA
Auto Group Polska otworzył w kwietniu Skodę Centrum Wrocław przy al. Aleksandra Brücknera (o tej inwestycji donosiliśmy rok wcześniej). Kubatura budynku wynosi 32 490 metrów sześciennych, a powierzchnia salonu 5 500 mkw. Znajduje się tam serwis z 21 podnośnikami, stacja kontroli pojazdów oraz blacharnio-lakiernia. Na ekspozycji jest dostępnych 11 modeli Skody. Klienci mogą korzystać z trzech poczekalni. Ponadto inwestor przygotował dwa pomieszczenia do wydawania aut.

Nowe mieszkania na Partynicach

Mieszkańcy Partynic mogą spodziewać się także nowych inwestycji mieszkaniowych. Przy ul. Jeździeckiej będzie budował Sanbet Development Sp. z o.o. W lutym informowaliśmy, że dostał już pozwolenie na realizację budynku wielorodzinnego z usługami.
fot. Jan Augustynowski
Większą inwestycję, na ponad 500 apartamentów, przygotowuje przy zbiegu al. Karkonoskiej i ul. WyścigowejArchicom S.A. We wrześniu ubiegłego roku informowaliśmy, że dostał już pozwolenie na budowę, ale mieszkańcy odwołali się do wojewody. Procedura trwa, a deweloper czeka na uprawomocnienie się decyzji.
fot. Jakub Zazula

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA