Aglomeracja Wrocławska: Ronal rozbuduje fabrykę felg aluminiowych w Jelczu-Laskowicach

Aglomeracja Wrocławska: Ronal rozbuduje fabrykę felg aluminiowych w Jelczu-Laskowicach

Orzech
Orzech
REKLAMA
Ronal otrzymał pod koniec kwietnia pozwolenie na rozbudowę z przebudową fabryki felg aluminiowych w Jelczu-Laskowicach o część produkcyjno-magazynową o powierzchni 46 936 m3. Za projekt rozbudowy odpowiedzialny jest architekt Rafał Pyrcz z Detal Projektowanie i Realizacje z Wrocławia.
Fabryka w Jelczu-Laskowicach jest największą fabryką koncernu Ronal. Produkuje ponad 3 mln felg rocznie i zatrudnia 770 pracowników. Dzięki rozbudowie firma planuje zatrudnienie kilkudziesięciu nowych pracowników.
Oprócz tego Ronal posiada jeszcze dwie inne fabryki na Dolnym Śląsku – obie w Wałbrzychu, zatrudniające łącznie ponad 1250 pracowników.
O inwestorze:
REKLAMA
Ronal to międzynarodowa firma specjalizująca się w produkcji kół z metali lekkich z siedzibą w szwajcarskim Härkingen. Posiada 13 zakładów produkcyjnych na 3 kontynentach (Europa: 10, NAFTA: 2, Tajwan: 1). Swoje fabryki ma m.in. w Polsce, Portugalii, Hiszpanii, Niemczech, Czechach, Szwajcarii czy Meksyku. Firma jest największym producentem felg aluminiowych w Europie i drugim w świecie.Aktualnie zatrudnia ponad ponad 8000 pracowników na całym świecie. Zdolność produkcyjna wynosi ponad 21 mln obręczy rocznie.Aluminiowe felgi produkowane przez Ronal są montowane w samochodach największych potentatów branży motoryzacyjnej. Największymi klientami firmy są: Volkswagen, Fiat, Peugeot i Citroen, Ford, Audi, Mercedes, BMW oraz Opel.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA