DODAJ

Aglomeracja Wrocławska: Hiszpanie rozbudują fabrykę w Jelczu-Laskowicach

Aglomeracja Wrocławska
Aglomeracja Wrocławska: Hiszpanie rozbudują
Orzech
2018-05-31 00:09:28
Polski oddział hiszpańskiej firmy Coinalde rozbuduje fabrykę gwoździ w podwrocławskim Jelczu-Laskowicach (w Łęgu, przy ul. Japońskiej 3). Zakład znajduje się na terenie podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". 

Coinalde należy do korporacji Mondragon Corporation Cooperativa (właściciela m.in. marki Fagor – byłego właściciela wrocławskiego producenta sprzętu AGD – Wrozamet).

Inwestor działa w Jelczu-Laskowicach od 2004 roku, kiedy to zakupił 1,6 ha działkę. Fabryka rozpoczęła produkcję gwoździ rok później. Aktualnie zatrudnia ponad 50 osób.

Hiszpanie zdecydowali się aktualnie na jej rozbudowę. Za projekt architektoniczny odpowiada Pracownia Architektury Przemysłowej Pretki Design z Wrocławia (dr inż. arch. Witold Prętki).

O inwestorze:

Grupa Mondragon Corporation Cooperativa  właściciel Coinalde Polaka  jest owocem ruchu spółdzielczego rozpoczętego w 1956 r. W Mondragón (Guipúzcoa).
Obecnie jest pierwszą grupą biznesową w Kraju Basków i zajmuje siódme miejsce w rankingu głównych hiszpańskich firm, ze znaczącą obecnością w sektorach finansowych (Caja Laboral i Lagun Aro), przemyśle i dystrybucji (Eroski).