Aglomeracja Wrocławska: Szwedzki Autoliv rozbuduje fabrykę automotive w Jelczu-Laskowicach

Aglomeracja Wrocławska: Szwedzki Autoliv rozbuduje fabrykę automotive w Jelczu-Laskowicach

Orzech
Orzech
REKLAMA
Szwedzki koncern Autoliv planuje rozbudowę jednej z dwóch polskich zakładów produkcyjnych podzespołów dla motoryzacji – fabryki pasów bezpieczeństwa i modułów poduszek powietrznych w podwrocławskim Jelczu-Laskowicach. W ramach inwestycji jelczański zakład w kilku etapach zostanie powiększony o ok. 15 tys. mkw., w tym o nową część produkcyjną, centrum techniczne oraz socjalno-biurową. Przy rozbudowie firma współpracuje PM Group.
Autoliv rozpoczął produkcję modułów poduszek powietrznych w Jelczu-Laskowicach w 2010 roku. Od tego czasu zakład produkujący moduły błyskawicznie się rozwijał, będąc w tej chwili drugim, co do wielkości, zakładem produkującym moduły poduszek w koncernie na świecie. Jak do tej pory zakład wyprodukował 99,7 miliona modułów, a do 2022 roku, dzięki dalszemu rozwojowi, osiągnie produkcję rzędu 34 milionów modułów rocznie.

Rozbudowa zakładu w Jelczu-Laskowicach powinna zacząć się latem 2018 roku i zostać ukończona najpóźniej z początkiem 2020 r. Jednocześnie z Oławy zostanie przeniesione nieopodal rozbudowywanego zakładu centrum projektowania modułów poduszek powietrznych.

REKLAMA
Autoliv jest czołowym dostawcą systemów bezpieczeństwa do samochodów osobowych. Odbiorcami produktów firmy są liczący się na świecie producenci aut, m.in. Opel, Ford, Mercedes, Volkswagen, BMW, Saab, czy Renault.
Autoliv w Polsce zlokalizowany jest w dwóch miejscach:
  • zakład w Oławie zajmuje się produkcją i projektowaniem części tekstylnych poduszek powietrznych,
  • zakład w Jelczu-Laskowicach odpowiedzialny jest za montaż pasów bezpieczeństwa i modułów poduszek powietrznych.
Film prezentujący plany etapowej rozbudowy fabryki Autolive w Jelczu-Laskowicach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA