Włoska Elica po raz kolejny inwestuje w Jelczu-Laskowicach

Włoska Elica po raz kolejny inwestuje w Jelczu-Laskowicach

Aglomeracja Wrocławska
Orzech
Orzech
REKLAMA
Elica Group Polska należąca do włoskiego koncernu Elica S.P.A. –światowy lider w projektowaniu i produkcji okapów kuchennych do użytku domowego zdecydował się na kolejną inwestycję w swoja polską fabrykę zlokalizowaną w Jelczu-Laskowicach w Aglomeracji Wrocławskiej. Inwestor otrzymał kolejne nowe zezwolenie w ramach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park" (podstrefa Jelcz-Laskowice).
Firma zrealizuje inwestycje polegające na rozbudowie i zwiększeniu mocy produkcyjnych zakładu do produkcji podzespołów AGD, w tym okapów i silników elektrycznych małej mocy. Elica zainwestuje co najmniej 50 milionów złotych oraz zatrudni co najmniej 40 osób. Firma planuje zakończyć inwestycję najpóźniej do 31 grudnia 2022 roku.
Zakład produkcyjny Elica Group Polska w Jelczu-Laskowicach powstał w 2005 roku. Obecnie ma powierzchnię 41 tys mkw. Znajduje się w nim 11 linii produkcyjnych silników i 15 linii do produkcji okapów kuchennych. W fabryce jest zatrudnionych około 840 pracowników. Miesięcznie jelczańską fabrykę opuszcza 700 tys. silników i 125 tys. okapów kuchennych. 
REKLAMA
Więcej informacji o fabryce w Jelczu-Laskowicach i o inwestorze:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA