Niemiecki producent z branży motoryzacyjnej zwiększa zatrudnienie w Jelczu-Laskowicach

Niemiecki producent z branży motoryzacyjnej zwiększa zatrudnienie w Jelczu-Laskowicach

Aglomeracja Wrocławska
Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejny inwestor działający w branży automotive stawia na rozwój swojego biznesu w Aglomeracji Wrocławskiej i na Dolnym Śląsku. Niemiecka firma Mentor stale zwiększa zatrudnienie w swojej polskiej fabryce w Jelczu-Laskowicach (powiat oławski) i planuje nowe inwestycje.

Aktualnie firma zatrudnia około 130 osób i stale zatrudnia nowych pracowników. Deklarowaną wcześniej liczbę 150 pracowników Mentor powinien osiągnąć już w tym roku, zaledwie półtora roku po otwarciu nowej fabryki. A inwestor już planuje nowe inwestycje w Jelczu-Laskowicach i powiększenie fabryki, a co zatem idzie nowe miejsca pracy.

REKLAMA
Mentor to producent systemów światłowodowych, komponentów do montażu SMD i THT, kontrolek LED, podzespołów do klawiatur oraz modułów oświetleniowych. Polski oddział firmy Mentor zajmuje się montażem komponentów oświetleniowych do samochodów z grupy Volkswagen oraz produkcją uchwytów przemysłowych i pokręteł. 
Działalność w Jelczu-Laskowicach inwestor rozpoczął w roku 2011, w wynajmowanych pomieszczeniach. Po trzech latach i intensywnym rozwoju firmy Mentor zdecydował się na budowę własnej fabryki. Hala produkcyjna o powierzchni 3 tys. metrów kwadratowych powstała przy ul. Zachodniej. Już podczas otwarcia nowej fabryki przez Mentora prezes firmy deklarował budowę w przyszłości kolejnej nowej hali tuż obok.
Ze względu na wiele zamówień i duży wzrost produkcji niemiecki inwestor już zaczyna myśleć o rozbudowie fabryki.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA