DODAJ

Wrocław: Dealer Volkswagena rozbudowuje się przy alei Brücknera

Handel / Wrocław
Wrocław: Dealer Volkswagena rozbudowuje
Mariusz Bartodziej
2018-04-23 16:08:34
Po dawnym hotelu robotniczym przy al. Aleksandra Brücknera 40-46 nie ma już śladu. W jego miejsce powstaje salon samochodowy z serwisem grupy Auto Group Polska.

Volkswagen Centrum Wrocław przy al. Aleksandra Brücknera 54 jest częścią Auto Group Polska. Salon, w którym można kupić Volkswagena czy skorzystać z serwisu Audi, będzie jeszcze większy bądź powstanie obok nowy, pokrewny mu obiekt. Inwestor nie chce zdradzać szczegółów przedsięwzięcia i nie odpowiada na nasze pytania.

Przygotowania do inwestycji od prawie dwóch lat

Spółka Auto Group Polska I otrzymała 21 grudnia ubiegłego roku pozwolenie na budowę salonu samochodowego z serwisem o kubaturze ponad 32 tys. metrów sześciennych. Na wydanie decyzji czekała niespełna dwa miesiące. Obiekt ma powstać na działce nr 107 pod adresem Brücknera 40-46, o powierzchni ponad 1,2 ha. Za projekt odpowiada Grzegorz Dziedzic, właściciel legnickiej pracowni D. Z. Projekt Grzegorz Dziedzic.

UM Wrocławia


Inwestor po raz pierwszy wnioskował w sprawie tego przedsięwzięcia w czerwcu 2016 roku. Wówczas chciał uzyskać pozwolenie na rozbiórkę obiektu bądź obiektów o kubaturze 899 metrów sześciennych na działkach nr 103 i 100/4. Ich łącznia pow. wynosi niespełna 2,5 tys. mkw. Dokument pozostał jednak bez rozpatrzenia, podobnie jak ten złożony trzy miesiące później, dotyczący wyburzenia trzech budynków gospodarczych w tej samej lokalizacji.

Spółka Auto Group Polska I czekała rok, by ponownie zabiegać o realizację swoich planów. W sierpniu 2017 złożyła wniosek o pozwolenie na rozbiórkę budynków usługowych i gospodarczych przy Brücknera 40-46 o kubaturze niespełna 2,7 tys. metrów sześciennych. Otrzymała je w listopadzie.

Natomiast w październiku powróciła do planów usunięcia obiektów gospodarczych znajdujących się przy Brücknera 50, na co dostała zgodę na początku grudnia.


Duże osiedle mieszkaniowe naprzeciwko

W tym rejonie mieszkańcy mogą spodziewać się w niedalekiej przyszłości kolejnych prac budowlanych, a konkretnie po przeciwnej stronie ulicy. Przy al. Brücknera 25-43, gdzie znajdują się takie sklepy jak Forte, Jysk, czy Vox, ma powstać osiedle. O tej inwestycji, za którą odpowiada spółka związana z Fabryką Mebli Forte S.A., pisaliśmy w lutym.

Zdjęcie: materiały inwestora