Wrocław: Coraz bliżej rozpoczęcia inwestycji mieszkaniowej na terenie Centrum Mebli Poloniaźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Coraz bliżej rozpoczęcia inwestycji mieszkaniowej na terenie Centrum Mebli Polonia

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Osiedle, al. Aleksandra Brücknera
adresWrocław, al. Aleksandra Brücknera 25-43
inwestorTerceira Sp. z o.o.
REKLAMA
Obecnie przy alei Aleksandra Brücknera 25-43 znajdują się takie sklepy jak Forte, Jysk, czy Vox. W ich miejsce ma jednak powstać osiedle.
Prezydent miasta zawiadomił 6 lutego o zakończeniu postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia planowanego przy al. Brücknera. Ma tam powstać zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z garażami podziemnymi, towarzyszącą infrastrukturą oraz usługami w parterze. Łączna powierzchnia działek, będących własnością Gminy z wieczystym użytkowaniem, numer 93/1, 93/2, 93/3, 93/4, 93/5, 93/6, 93/7, 93/8, 93/11, 93/13, 94, 188/1, 191/1, 191/2 oraz 192 wynosi około 1,4 hektara.
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wyraził 29 grudnia ubiegłego roku opinię o braku konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla inwestycji mieszkaniowej na Kowalach.
UM Wrocławia

Inwestor spółka zależna od Fabryki Mebli Forte
Przedstawicielka warszawskiej spółki Terceira Sp. z o.o. złożyła 23 listopada wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla inwestycji planowanej przy al. Brücknera. Ta firma jest zależna od Fabryki Mebli Forte S.A., która ma swój sklep w Centrum Polonia.
Przedstawicielka inwestora nie zdradza szczegółów zamierzenia ani nie odpowiada, czy znajdujące się na działkach obiekty zostaną wyburzone, by mogły w ich miejsce powstać mieszkania.
REKLAMA
Plany inwestycyjne spółki Terceira są jeszcze zbyt odległe i na zbyt wczesnym etapie, aby zarząd widział możliwość ich publikacji – mówiła Anna Wilczyńska, prezes zarządu Terceira Sp. z o.o. i prokurent w Fabryce Mebli Forte.
Ten sam inwestor wcześniej chciał zrealizować w tym miejscu biurowiec, o czym informowaliśmy w październiku 2016 roku.
Jeżeli chodzi o komunikację w tym obszarze, to mieszkańcy wnioskują o budowę wiaduktu wzdłuż pobliskiej alei Poprzecznej, o czym pisaliśmy w styczniu.

Inwestycji na Kowalach przybędzie

Na tym wrocławskim osiedlu pojawią się nowe inwestycje także przy ulicy Kwidzyńskiej. Firma Ara Nieruchomości Grass złożyła 5 stycznia wniosek o pozwolenie na rozbiórkę trzech zbiorników na paliwa płynne przy Kwidzyńskiej 4. O zakupie przez nią terenu informowaliśmy w kwietniu ubiegłego roku.
Agencja Mienia Wojskowego sprzedała dawną bazę paliwową za 7 mln 70 tys. zł. Wylicytowali ją Ara Nieruchomości Grass oraz Ryszard Majka, zajmujący się wyceną nieruchomości. 
Pięciohektarową działkę zamierzają wykorzystać – zgodnie z przeznaczeniem – na działalność gospodarczą. Na zakupionym terenie znajduje się naziemna i podziemna sieć instalacji technologicznej służącej do przesyłu paliw, fragment bocznicy kolejowej oraz basen portowy. W bezpośrednim otoczeniu zlokalizowana jest nowa zabudowa o charakterze usługowo-przemysłowym – tłumaczyli wojskowi.
Agencja Mienia Wojskowego

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA