DODAJ

Wrocław: Lokum Deweloper inwestuje na Kowalach. Zapłacił za działki prawie 10 mln zł

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Lokum Deweloper inwestuje
Mariusz Bartodziej
2018-08-08 09:57:33
Wrocławski deweloper przygotowuje się do swojej pierwszej inwestycji w północnej części miasta. Za dwa lata wprowadzi do sprzedaży 100 mieszkań przy zbiegu ulic Jaskółczej i Olsztyńskiej.

Spółka Olczyk Sp. z o.o., zależna od Lokum Deweloper S.A., złożyła 2 sierpnia wniosek o pozwolenie na budowę sześciu budynków wielorodzinnych. Powstaną na działkach nr 7/1 oraz 7/2, o łącznej powierzchni 8509 mkw. Znajdują się pod adresem Jaskółcza 20/Olsztyńska 38-40. Projekt przygotowuje Marcin Radgowski z pracowni Iuvo Marcin Radgowski z Nowej Rudy.

UM Wrocławia


Spółka Olczyk Sp. z o.o. Lokum 12 S.K.A., zależna od Lokum Deweloper, zawarła 23 stycznia przedwstępną, a 1 marca właściwą umowę kupna wspomnianych nieruchomości. Zapłaciła 9 mln 594 tys. zł brutto. Środki pochodziły z emisji obligacji. Deweloper ma w przygotowaniu na 2020 rok 100 mieszkań w tej lokalizacji.

Lokum skupuje grunty

Nieruchomość przy ul. Jaskółczej nie jest jedyną, którą Lokum Deweloper nabył w tym roku we Wrocławiu. W lipcu informowaliśmy o przejęciu przez niego terenu przy ul. Robotniczej, o powierzchni ponad 3 ha. Wylicytował go za 29 mln zł netto.

Kowale w rozbudowie

Na Kowalach można się spodziewać jeszcze co najmniej kilku inwestycji. Wróciła m.in. kwestia zagospodarowania dawnej stoczni rzecznej Zacisze, o czym pisaliśmy w maju. Początkowo miał w tej lokalizacji powstać duży kompleks wielofunkcyjny z 25-piętrową wieżą.

fot. Mariusz Bartodziej


Mieszkania mają powstać również przy alei Aleksandra Brücknera. Na terenie o powierzchni ponad hektara mieści się obecnie Centrum Mebli Polonia, ale mają się znaleźć budynki wielorodzinny. O tych planach informowaliśmy w lutym.

Naprzeciwko natomiast rozbudowuje się Dealer Volkswagena. Salon samochodowy z serwisem grupy Auto Group Polska powstanie w miejsce hotelu robotniczego, o czym pisaliśmy w kwietniu.

Za to przy ul. Tczewskiej mieszkańcy mogą oczekiwać budowy osiedli jednorodzinnych. O sprzedaży przez miasto nieruchomości za blisko 2 mln zł informowaliśmy w grudniu ubiegłego roku.