Wrocław: 3M Poland rozbudowuje się na Kowalach. Wyburzy nieczynną stację paliwźródło: Marcin Wójcik

Wrocław: 3M Poland rozbudowuje się na Kowalach. Wyburzy nieczynną stację paliw

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Polski oddział międzynarodowego koncernu Minnesota Mining and Manufacturing istnieje od prawie 30 lat. We Wrocławiu posiada dwa ze swoich czterech ośrodków produkcyjnych. W tej dekadzie uruchomił przy ulicy Kowalskiej centrum szkoleniowe, innowacji oraz usług wspólnych, a planuje jeszcze dalszą rozbudowę.
3M Poland przygotowuje się do rozbudowy swojego wrocławskiego ośrodka. Spółka 3M Wrocław Sp. z o.o. złożyła 14 sierpnia wniosek o pozwolenie na rozbiórkę stacji paliw przy ul. Kowalskiej 127. Znajduje się na działce o powierzchni 3550 mkw.
Na tym nie koniec – firma złożyła w tym roku jeszcze kilka podobnych dokumentów, obejmujących teren ośrodka przy ul. Kowalskiej 143. 13 lipca otrzymała zgodę na utworzenie tacy pod zbiorniki magazynowe, 30 maja na rozbudowę fundamentu pod agregat wody lodowej (pierwszy wniosek pozostał bez rozpatrzenia), a dzień wcześniej na rozbudowę budynku technicznego ACTD i budowę systemu wytwarzania. Inwestor nie zdradza jednak szczegółów swoich planów.
Możemy tylko powiedzieć, że biorąc pod uwagę długoterminową perspektywę i dotychczasowy rozwój firmy 3M w Polsce – staramy się zapewnić możliwości rozbudowy – mówi Ilona Gajewska z 3M Poland Sp. z o.o.
Marcin Wójcik

Obecność w Polsce od prawie trzydziestu lat

REKLAMA
3M prowadzi międzynarodową działalność produkcyjno-handlową w sześciu sektorach: bezpieczeństwa, przemysłu i transportu, ochrony i zabezpieczeń, energetyki i telekomunikacji, produktów biurowych i konsumenckich oraz reklamy wizualnej i materiałów odblaskowych.
Polski oddział funkcjonuje od 27 lat. We wrocławskim oddziale posiada pięć zakładów produkcyjnych: sprzętu BHP, osprzętu motoryzacyjnego oraz filtracyjnego, taśm przemysłowych i aerozoli, a także klejów strukturalnych i taśm ochronnych. Od 2013 roku działa w tej lokalizacji centrum innowacji, od 2016 r. centrum usług wspólnych na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, a od ubiegłego roku – centrum szkoleniowe.

Na Kowalach będą też nowe mieszkania

Mieszkańcy mogą spodziewać się także nowej inwestycji mieszkaniowej na Kowalach. Lokum Deweloper S.A. przygotowuje się budowy przy zbiegu ul. Jaskółczej i Olsztyńskiej. Zapłacił za nieruchomość prawie 10 mln zł brutto. O szczegółach pisaliśmy w sierpniu.
fot. investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA