DODAJ

Kraków: Lotniczówka – Cordia buduje apartamentowiec w sąsiedztwie parku [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Kraków
Kraków: Lotniczówka – Cordia
Mariusz Bartodziej
2019-03-27 06:32:13
Budynek mieszkalny powstanie w miejsce nieczynnej stacji paliw z myjnią przy ulicy Życzkowskiego w Czyżynach. W ofercie znajduje się blisko 70 apartamentów. Będą gotowe w przyszłym roku. Powstaną blisko parku Lotników Polskich.

Cordia Polska Sp. z o.o., spółka węgierskiego dewelopera, wyburzy myjnię i stację benzynową przy ul. Życzkowskiego 5 w Krakowie. Wybuduje w jego miejsce apartamentowiec. Prace chce rozpocząć w najbliższych tygodniach. Mają się zakończyć w drugiej połowie 2020 roku.

fot. Damian Daraż


W pięciopiętrowej Lotniczówce znajdzie się 67 mieszkań o metrażach od 31 do 92 mkw. – od kawalerek po pięciopokojowy apartament. Na parterze będą dostępne lokale usługowe, a w garażu podziemnym niemal 80 miejsc postojowych i stacje ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto mieszkańcy będą mieli do dyspozycji dwie windy. Za projekt odpowiada pracownia ION Architekci Sp. z o.o. Generalnym wykonawcą jest Grimbud Sp. z o.o. Zakład budowlano-montażowy.

Lotniczówkę cechuje nowoczesna, elegancka architektura i ponadczasowy design – przekonuje deweloper. – Wysoki standard wykonania z dbałością o najmniejszy szczegół gwarantuje trwałość i wyjątkową estetykę osiedla. Mineralne płytki klinkierowe pokrywające elewację zapewniają ciepły i naturalny wygląd budynku.

Więcej wizualizacji w galerii.

Będzie też miejsce dla studentów

W Czyżynach powstaje również prywatny akademik – LIV Kraków. Za inwestycję wartą blisko 80 mln zł odpowiada spółka z grupy Gent Holding Sp. z o.o. Budynek ma być gotowy w przyszłym roku. O szczegółach pisaliśmy w lutym.

Wizualizacje dostępne w galerii.

fot. Damian Daraż