Dawna baza paliwowa sprzedana za ponad 7 mln złotych. Wiemy, kto ją kupiłźródło: Agencja Mienia Wojskowego

Dawna baza paliwowa sprzedana za ponad 7 mln złotych. Wiemy, kto ją kupił

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Agencja Mienia Wojskowego znalazła kupca na dawną bazę paliwową przy ulicy Kwidzyńskiej na wrocławskich Kowalach. – Nowi właściciele planują komercjalizację terenów i przeznaczenie ich na działalność usługowo-magazynową – informują wojskowi.
Tego terenu wojsko próbowało pozbyć się już od kilku lat. Jak informowaliśmy na początku roku, kolejny przetarg zaplanowano na 28 lutego. Cena wywoławcza wynosiła 7 mln złotych.
REKLAMA
Tym razem przetarg zakończył się sukcesem  nieruchomość sprzedano za 7 mln 70 tys. złotych.

– Zwycięzcą przetargu zostali startujący razem lokalni przedsiębiorcy z branży deweloperskiej. Zyski z transakcji pozwolą Agencji sfinansować kolejne inwestycje mieszkaniowe dla żołnierzy – tłumaczą przedstawiciele AMW.Ten teren wylicytowała firma Ara Nieruchomości "Grass" oraz Ryszard Majka, zajmujący się wyceną nieruchomości. 

– Pięciohektarową działkę zamierzają wykorzystać  zgodnie z przeznaczeniem  na działalność gospodarczą. Na zakupionym terenie znajduje się naziemna i podziemna sieć instalacji technologicznej służącej do przesyłu paliw, fragment bocznicy kolejowej oraz basen portowy. W bezpośrednim otoczeniu zlokalizowana jest nowa zabudowa o charakterze usługowo-przemysłowym – tłumaczą wojskowi.

Atutem nieruchomości – dodają w AMW – jest również lokalizacja i płynąca w pobliżu Odra. 

Sprzedane działki zostały wydzielone z terenu byłego wojskowego składu magazynowego paliw płynnych i smarów MPS Kowale, między ul. Kwidzyńską a kanałem Odry. Dodajmy, że Agencja Mienia Wojskowego ma do sprzedania we Wrocławiu także tereny nieopodal lotniska, na nowych właścicieli czeka też jeszcze kilka gruntów na Kępie Mieszczańskiej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA