W miejsce części kompleksu dawnego browaru ma powstać osiedle wielorodzinne. Inwestorem jest spółka Projekt Wojszyce Sp. z o.o., na której czele stoi inwestor z branży deweloperskiej.
Firma Projekt Wojszyce Sp. z o.o. złożyła 13 grudnia wniosek o pozwolenie na budowę zespołu budynków wielorodzinnych z wbudowanym garażem oraz rozbiórkę istniejących budowli przemysłowo-magazynowych znajdujących się przy ulicy Krakowskiej 90-92. Chodzi o obiekty mieszczące się na działkach nr 7/1 i 7/2 o łącznej powierzchni ponad 8 tys. mkw., tuż przy rzece Oława.
UM Wrocławia
Inwestor starał się o uzyskanie zgody na budowę budynków wielorodzinnych z garażem podziemnym już w październiku 2017 roku. Po niespełna dwóch tygodniach został wezwany do uzupełnienia braków formalnych w złożonym wniosku, ale zrezygnował z dalszej procedury. Za projekt architektoniczny odpowiada Wojciech Czepil z Pracowni 80 Wojciech Czepil.
fot. investphoto.pl
Ta sama osoba inwestuje też na Kowalach
Prezes zarządu spółki Projekt Wojszyce jest związany z firmą Ara Nieruchomości "Grass", która, wraz z Ryszardem Majką, zajmującym się wyceną nieruchomości, kupiła w 2017 roku dawną bazę paliwową zlokalizowaną przy ulicy Kwidzyńskiej na Kowalach.
Agencja Mienia Wojskowego próbowała sprzedać ten teren już od kilku lat. Cena wywoławcza wyniosła 7 mln zł, a nowi nabywcy zapłacili 70 tys. zł więcej.
– Zwycięzcą przetargu zostali startujący razem lokalni przedsiębiorcy z branży deweloperskiej. Zyski z transakcji pozwolą Agencji sfinansować kolejne inwestycje mieszkaniowe dla żołnierzy – tłumaczyli przedstawiciele AMW.
Agencja Mienia Wojskowego
Sprzedane działki zostały wydzielone z terenu byłego wojskowego składu magazynowego paliw płynnych i smarów MPS Kowale, między ul. Kwidzyńską a kanałem Odry.
REKLAMA
– Pięciohektarową działkę zamierzają wykorzystać – zgodnie z przeznaczeniem – na działalność gospodarczą. Na zakupionym terenie znajduje się naziemna i podziemna sieć instalacji technologicznej służącej do przesyłu paliw, fragment bocznicy kolejowej oraz basen portowy. W bezpośrednim otoczeniu zlokalizowana jest nowa zabudowa o charakterze usługowo-przemysłowym – wyjaśniali wojskowi.
Inwestor złożył 5 stycznia wniosek o pozwolenie na rozbiórkę trzech zbiorników na paliwa płynne, znajdujących się przy ul. Kwidzyńskiej 4.
Agencja Mienia Wojskowego
Wyburzenia będą także przy Krakowskiej 37
Przy ulicy Krakowskiej inwestycję, która wymaga wyburzeń, planuje także ogólnopolski deweloper Atal S.A., o czym pisaliśmy w grudniu.
Złożył 23 listopada wniosek o pozwolenie na budowę budynku hotelowego wraz z lokalami handlowo-usługowymi w parterze, garażem wielostanowiskowym oraz na rozbiórkę istniejących obiektów przy Krakowskiej 37-45. Dawniej znajdowało się tam Wrocławskie Przedsiębiorstwo Obrotu Surowcami Włókienniczymi i Skórzanymi. Dziś to kompleks biurowo-magazynowy należący do Atal S.A. Znajdują się w nim przestrzenie na wynajem, od 300 do 1100 mkw.
Nowa inwestycja ma powstać na działkach nr 29 i 4/53, o łącznej powierzchni ponad 1,6 ha. Są własnością Skarbu Państwa z wieczystym użytkowaniem.
UM Wrocławia
Za projekt architektoniczny odpowiada Piotr Marciniak z pracowni Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o. Dla tego dewelopera zaprojektowali już osiedle Atal Marina Apartamenty w Warszawie. W ramach czteroetapowej inwestycji powstanie docelowo ponad 800 mieszkań.
Materiały inwestora