Wojsko szuka kupca na bazę paliwową z bocznicą kolejową i basenem portowymźródło: Agencja Mienia Wojskowego

Wojsko szuka kupca na bazę paliwową z bocznicą kolejową i basenem portowym

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Agencja Mienia Wojskowego znów szuka chętnych na dawną bazę paliwową przy ulicy Kwidzyńskiej na wrocławskich Kowalach.
Tego terenu wojsko próbuje pozbyć się już od kilku lat. Kolejny przetarg zaplanowano na 28 lutego. Cena wywoławcza to 7 mln złotych.
Na sprzedaż wystawiono dwie działki (nr 16/6 i 16/7), a także udział w wysokości 2/3 w działce nr 16/3. Powierzchnia sprzedawanego gruntu to ponad 5 hektarów, a na terenie nieruchomości znajduje się 9 budynków (to byłe koszary i magazyny) o powierzchni użytkowej ponad 3,3 tys. metrów kwadratowych, a także budowle (m.in. zbiorniki na paliwo).


REKLAMA
– Nieruchomości stanowią obiekt po byłej bazie paliwowej z rozbudowaną naziemną i podziemną siecią instalacji technologicznej do przesyłu paliw. Na terenie nieruchomości znajduje się fragment bocznicy kolejowej, która w dalszym przebiegu przechodzi przez teren nieruchomości sąsiednich. Na działce nr 16/6 znajduje się basen portowy – wyliczają przedstawiciele Agencji Mienia Wojskowego.
Sprzedawane działki zostały wydzielone z terenu byłego wojskowego składu magazynowego paliw płynnych i smarów MPS Kowale, między ul. Kwidzyńską a kanałem Odry. Dodajmy, że Agencja Mienia Wojskowego ma do sprzedania we Wrocławiu także tereny nieopodal lotniska, na nowych właścicieli czeka też jeszcze kilka gruntów na Kępie Mieszczańskiej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA