DODAJ

Wrocław: Lokum Villa Nova – Lokum Deweloper może startować ze swoją pierwszą inwestycją na Kowalach

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Lokum Villa Nova
Mariusz Bartodziej
2019-01-21 09:39:49
Wrocławski deweloper kupił teren przy zbiegu ulic Jaskółczej i Olsztyńskiej w zeszłym roku. Zapłacił niemal 10 milionów złotych. Wybuduje na nim blisko 100 mieszkań. Ponadto na Kowalach powstaną też nowe domy.

Lokum Deweloper S.A. otrzymał 30 listopada ubiegłego roku pozwolenie na budowę przy ul. Jaskółczej 20/Olsztyńska 38-40 sześciu budynków wielorodzinnych. Ich łączna kubatura wyniesie 25,4 tys. metrów sześciennych. Staną na działce nr 7/2, o powierzchni 8497 mkw. Projekt przygotowuje pracownia Iuvo Marcin Radgowski z Nowej Rudy.

UM Wrocławia


Jesteśmy w trakcie przygotowywania inwestycji przy ulicy Jaskółczej, dlatego więcej informacji będziemy mogli udzielić w późniejszym czasie – mówi nam Dorota Grzyb z Lokum Deweloper.

O planowaniu przez inwestora tego przedsięwzięcia donosiliśmy w sierpniu. Nieruchomość kupił w marcu, za 9 mln 594 tys. zł brutto. W przygotowaniu na 2020 rok ma 96 mieszkań w tej lokalizacji.

fot. investphoto.pl


Będą też nowe domy

Nowi mieszkańcy wprowadzę się na Kowale także za sprawą prywatnych inwestorów. Jeden z nich złożył 7 listopada wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Węgoborskiej czterech domów jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie szeregowej. Osiedle powstanie na działkach nr 59/7, 59/8, 59/9, 59/10 i 61/3, o łącznej pow. 2320 mkw. Za projekt odpowiada Marcin Sarama Ms Studio Pracownia Projektowa.

UM Wrocławia


Inny prywatny inwestor stara się od 5 listopada o zgodę na realizację przy ul. Ełckiej dwóch budynków jednorodzinnych wolnostojacych dwulokalowych. Znajdą się na działce nr 71/4. Jej powierzchnia wynosi 964 mkw. W tym przypadku projekt przygotowuje Greg Architekci Pracownia Projektowa Grzegorz Górka.

UM Wrocławia


Duże działki przy Kowalskiej sprzedane

To nie koniec planowanych inwestycji na Kowalach. Miasto sprzedało w ubiegłym roku dwie nieruchomości przy ul. Kowalskiej. W listopadzie informowaliśmy o zakupie przez Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. terenu za prawie 4 mln zł. A w sierpniu w prywatne ręce trafiła jeszcze jedna działka o powierzchni ponad 1 ha.