Salon samochodowy przy Pięknej do rozbiórki. Będą tam mieszkaniafot. Tomasz Matejuk

Salon samochodowy przy Pięknej do rozbiórki. Będą tam mieszkania

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Zamiast samochodów, będą mieszkania. Salon Volkswagena przy ulicy Pięknej pójdzie do rozbiórki, a w jego miejscu ma powstać budynek mieszkalny.
W połowie czerwca spółka Motorpol, czyli wrocławski dealer Volkswagena, złożyła wniosek o pozwolenie na rozbiórkę zespołu obiektów salonu samochodowego przy ulicy Pięknej 21. To teren tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Nyską.
Pod koniec czerwca wrocławski magistrat wszczął z kolei postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia "Budynek mieszkalny wielorodzinny z usługami w kondygnacji parteru i garażem podziemnym wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną przy ulicy Pięknej/Nyskiej".Inwestycja jest planowana na działce nr 2/24 w obrębie Gaj. To właśnie na tej działce obecnie stoi salon samochodowy Volkswagena. Wniosek w sprawie decyzji środowiskowej złożył pełnomocnik spółki Dom Development Wrocław. Przypomnijmy, że ten deweloper przy ulicy Pięknej i Nyskiej wybudował już osiedle Oaza.

Mieszkania zamiast samochodów

REKLAMA
To nie jedyna inwestycja mieszkaniowa w tej okolicy, która powstanie w miejscu salonu samochodowego. 
Jak już donosiliśmy, przy ulicy Kamiennej 145 firma LC Corp chce wybudować ponad 400 mieszkań. Przedsięwzięcie powstanie w miejscu siedziby firmy Pol-Motors, czyli wrocławskiego dealera samochodowego trzech marek: Ford, Hyundai i Suzuki.
fot. investphoto.pl

– Plan inwestycji zakłada budowę dwóch budynków, w których znajdzie się łącznie około 430 mieszkań. W części parteru usytuowane będą lokale usługowo-handlowe. Realizacja podzielona zostanie na dwa etapy – tłumaczył nam w marcu Wojciech Sury, rzecznik prasowy LC Corp.

Rozpoczęcie prac planowane jest na pierwszy kwartał 2018 roku. W pierwszym etapie wybudowany zostanie budynek od zachodniej strony nieruchomości, w drugim etapie budynek od wschodniej strony działki.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA