W miejscu salonu samochodowego przy Kamiennej powstaną mieszkania i biura

W miejscu salonu samochodowego przy Kamiennej powstaną mieszkania i biura

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
Kamienna 145
adresWrocław, Kamienna 145
inwestorDEVELIA S.A.
REKLAMA
W miejscu budynków przy zbiegu ulicy Kamiennej i Bardzkiej, w których mieści się siedziba dealera samochodowego Pol-Motors, firma LC Corp zamierza postawić kompleks mieszkalno-biurowy.
Na początku 2017 roku firma Pol-Motors, czyli wrocławski dealer samochodowy trzech marek: Ford, Hyundai i Suzuki, złożył wniosek o pozwolenie na rozbiórkę zespołu budynków przy ulicy Kamiennej 145. Na tym terenie stoi obecnie m.in. salon samochodowy i budynek biurowy. Pod koniec lutego wydano zgodę na rozbiórkę obiektów.
Jakub Zazula
REKLAMA

W tym miejscu mają powstać mieszkania i biura. Trwa już bowiem postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia "Zespół budynków mieszkalno-usługowo-biurowych wraz z zagospodarowaniem terenu, infrastrukturą techniczną oraz niezbędną przebudową sieci przy ul. Kamiennej we Wrocławiu"
Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej złożyła wrocławska firma deweloperska LC Corp, należąca do Leszka CzarneckiegoCałe przedsięwzięcie jest przewidziane do realizacja na działkach nr 3/11, 3/28, 3/32, 5/1 oraz części działek nr 3/15, 3/27.


Aktualnie LC Corp buduje w stolicy Dolnego Śląska nowe osiedla Nowa Tęczowa i Sołtysowicka 32, kolejne etapy osiedli Maestro i Graniczna oraz biurowiec Retro Office House przy ulicy Piłsudskiego. 
W czwartym kwartale 2017 roku deweloper planuje też rozpocząć budowę mieszkań przy ulicy Racławickiej. Zgodnie z raportem giełdowym spółki, ma tam powstać 231 lokali o łącznej powierzchni 13 162 metrów kwadratowych. Zakończenie budowy planowane jest na drugi kwartał 2019 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA