Wrocław: Dom Development może ruszać z budową mieszkań w miejsce salonu samochodowegofot. Mariusz Bartodziej

Wrocław: Dom Development może ruszać z budową mieszkań w miejsce salonu samochodowego

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Klienci jeszcze tylko przez kilka dni mogą korzystać z salonu Motorpol przy ulicy Pięknej, który przeniesie się na Klecinę. Warszawski deweloper wyburzy go i postawi kolejne osiedle w tej części miasta. Projekt przygotowała pracownia AP Szczepaniak.
Spółka Dom Development Wrocław Sp. z o.o., zależna od Dom Development S.A., otrzymała 12 marca (po prawie 7 miesiącach) pozwolenie na budowę przy ul. Pięknej 21 budynku wielorodzinnego z usługami i garażem podziemnym. Jego kubatura wyniesie 47,3 tys. metrów sześciennych. Stanie na działce nr 2/24, o powierzchni ponad 6,3 tys. mkw. Za projekt odpowiada Artur Szczepaniak z pracowni AP Szczepaniak Sp. z o.o. Sp. k. Deweloper jak na razie nie zdradza szczegółów przedsięwzięcia.
O jego planowaniu tej inwestycji informowaliśmy w lipcu ubiegłego roku.
UM Wrocławia
Dom Development zrealizował już po sąsiedzku, przy ul. Nyskiej, osiedle Oaza. Cztery sześciopiętrowe budynki w kształcie litery "L" tworzą wewnętrzny dziedziniec. W ramach inwestycji jest dostępnych w sumie 460 mieszkań.
fot. alsen strasse 67
Warszawski deweloper planuje dalszą ekspansję Wrocławia. W maju informowaliśmy o przejęciu przez niego za prawie 10 mln zł nieruchomości na Nadodrzu.

Salony samochodowe do rozbiórki

Salon Volkswagena, mieszczący się przy Pięknej 21, zmieni lokalizację. Nowy obiekt powstaje na Klecinie, przy ul. Supińskiego. O szczegółach jego oferty i planowanym zwiększeniu liczby etatów informowaliśmy w lipcu ubiegłego roku.
REKLAMA
Motorpol Wrocław Sp z o.o. dostał w sierpniu ubiegłego roku pozwolenie na rozbiórkę zespołu obiektów salonu samochodowego. Ich łączna kubatura wynosi 17 tys. metrów sześciennych. Motorpol ma się przenosić w terminie 1-11 czerwca. Mieszkańcy mogą skorzystać z jego obecnej lokalizacji jeszcze przez kilka dni.
Teoretycznie dla klientów będziemy dostępni do 25 maja, ponieważ do tego czasu będą działały nasze systemy informatyczne. Oczywiście mogą być jeszcze delikatne zmiany tych terminów – mówi nam Arkadiusz Rotnicki, kierownik działu sprzedaży samochodów osobowych w salonie Volkswagen Motorpol.
materiały inwestora
Mieszkania powstają także w miejsce siedziby firmy Pol-Motors, czyli wrocławskiego dealera samochodowego trzech marek: Forda, Hyundaia i Suzuki. Osiedle Kamienna 145 realizuje LC Corp S.A. Pisaliśmy o nim w październiku ubiegłego roku.

W okolicy przybędzie setek mieszkań

W rejonie planowanej inwestycji przy ul. Pięknej 21 powstaną kolejne osiedla. Toscom Development Sp. z o.o. buduje Armii Krajowej 46A. To jego największe dotychczasowe przedsięwzięcie. O szczegółach pisaliśmy w styczniu.
mat. inwestora
Mieszkania powstaną także w sąsiedztwie parku trampolin, przy ul. Nyskiej 59-61. Firma Lech Pol Hotele i Restauracje Sp. z o.o. planuje wyburzenie istniejących w tej lokalizacji obiektów handlowo-usługowych. O tej inwestycji informowaliśmy w marcu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA