Wrocław: Grabiszyńska 141 – Dom Development buduje mieszkania w sąsiedztwie schronu źródło: materiały inwestora

Wrocław: Grabiszyńska 141 – Dom Development buduje mieszkania w sąsiedztwie schronu

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Warszawska grupa deweloperska postawi budynek na granicy Gajowic i Grabiszyna, tuż przy Archiwum Miejskim Wrocławia. Znajdzie się w nim niemal 60 mieszkań. Będzie gotowy w przyszłym roku. Ma się wyróżniać kaskadowymi tarasami.
Dom Development S.A. ruszy w maju z budową inwestycji Grabiszyńska 141 (obok, przy ulicy Grabiszyńskiej 137/Stalowej 62, znajduje się schron przeciwlotniczy, w którym mieści się m.in. Archiwum Miejskie Wrocławia). Zakończy ją w IV kwartale 2020 roku. Wykonawcą jest Dom Construction Sp. z o.o. – spółka z grupy Dom Development.
O staraniach dewelopera o uzyskanie pozwolenia na budowę budynku mieszkalnego o kubaturze 89,2 tys. metrów sześciennych informowaliśmy w lipcu ubiegłego roku. Otrzymał je 12 października. Zajmie działkę nr 9/21 o powierzchni 1647 mkw. Za projekt odpowiada Marcin Major z pracowni Major Architekci Sp. z o.o.
UM Wrocławia
fot. investphoto.pl

Blisko 60 mieszkań już w sprzedaży

Inwestycja trafiła do sprzedaży 6 marca. Ceny wynoszą 7-10 tys. zł/mkw. W sześciopiętrowym obiekcie znajdzie się 59 mieszkań o metrażach od 31,76 do 67,22 mkw. – od kawalerek po lokale trzypokojowe. Do wszystkich przynależy balkon/loggia lub taras.
materiały inwestora
Budynek ma się wyróżniać kaskadowymi tarasami od strony podwórka. Na parterze znajdą się lokale usługowe. Mieszkańcy będą mieli też dostęp do 68 miejsc parkingowych w dwupoziomowym garażu podziemnym. Na zewnątrz znajdzie się jedno miejsce dla osoby niepełnosprawnej. Ponadto deweloper przewidział utworzenie zieleni, elementów małej architektury (ławki, stojaki na rowery itp.) oraz oświetlonych ścieżek. Projekt zakłada dostosowanie części wspólnych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
materiały inwestora

Co z miejscami dla mieszkańców?

REKLAMA
Mieszkańcy zebrani wokół inicjatywy Aktywnie na Gajowicach odnieśli się do nowego budynku mieszkalnego w kontekście braków terenów rekreacyjnych w najbliższym sąsiedztwie.
Gajowice nie są sypialnią, tylko miejscem do życia. Na naszym osiedlu mieszka około 20 tysięcy osób i dlatego z każdą kolejną inwestycją oczekujemy powiększenia lub podwyższenia jakości terenów społecznych – podkreślają.
Wskazują lokalizacje pod parki kieszonkowe/zieleńce oraz kompleks boisk, które mogłyby służyć mieszkańcom, zwracając się do Dom Development o możliwości wsparcia.
fot. Mariusz Bartodziej
FB

Wyremontują spalony plac zabaw

Wszystkim naszym nowym inwestycjom towarzyszą działania na rzecz społeczności lokalnej. Podobne inicjatywy podjęliśmy w przypadku Grabiszyńskiej 141 – wyjaśnia nam Radosław Bieliński, dyrektor ds. komunikacji, rzecznik prasowy Dom Development S.A.
Nawiązali współpracę z przedszkolem nr 94 przy ul. Grabiszyńskiej 147. Przekażą środki na zakup i wyposażenie spalonego niedawno placu zabaw. Ponadto sfinansują nagrody dla dzieci w konkursie "Plac zabaw moich marzeń".
Chcemy, by ta współpraca trwała jak najdłużej i przekładała się na różne aktywności, w tym również wspólne działania edukacyjne – deklaruje Radosław Bieliński.
Dodaje, że mają już kilka pomysłów, o których niedługo poinformują. – Jesteśmy także otwarci na inne propozycje, w tym mieszkańców działających w ramach grupy "Aktywnie na Gajowicach" – mówi Bieliński.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA