DODAJ

Wrocław: Aldi kupił działkę na Partynicach. Może budować hotel

Handel / Wrocław
Wrocław: Aldi kupił działkę
Mariusz Bartodziej
2019-12-02 09:40:23
Wrocławska firma Nelle chciała jeszcze przed Euro 2012 otworzyć przy ulicy Zwycięskiej obiekt klasy biznes Park Inn. Budowy nie rozpoczęła. Zamiast tego sprzedała część terenu Triadzie Dom, a resztę – niemieckiej sieci dyskontów spożywczo-przemysłowych.

Magistrat wydał w sierpniu ubiegłego roku, na wniosek Przedsiębiorstwa Ogólnobudowlanego Nelle, zgodę na budowę przy ul. Zwycięskiej 5 na Partynicach budynku hotelowo-handlowego o kubaturze 18 tys. metrów sześciennych. Miesiąc temu, 18 października, przeniósł pozwolenie na nowego inwestora – chorzowską spółkę Aldi Sp. z o.o. Obiekt ma powstać na działce nr 4/2 o powierzchni 6 872 mkw. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że Aldi kupił ją w czerwcu za 8,7 mln zł. Zapytaliśmy go o szczegóły przedsięwzięcia.

UM Wrocławia


Ze względów formalnych nie możemy udzielić odpowiedzi – mówi nam Paweł Kleszczewski, kierownik działu nieruchomości i ekspansji Aldi Polska. – W sprawie tej lokalizacji nie zapadły żadne wiążące decyzje. O wszelkich zmianach będziemy informowali na bieżąco w stosownym czasie.

Podstawowym przeznaczeniem tego terenu, zgodnie z planem miejscowym, są wypoczynek (m.in. obiekty sportowo-rekreacyjne), turystyka (biura podróży, domy wycieczkowe, hotele itd.), kultura (kino, muzeum, czy teatr) i handel detaliczny o powierzchni sprzedaży do 2 tys. mkw. Uzupełniająco budynki mogą pełnić m.in. funkcje gastronomiczną, biurową i apartamentową (ostatnie tylko na najwyższej kondygnacji). Mają mieć od 10 do 18 m wysokości.

fot. Mariusz Bartodziej


Obok będzie budować Triada

W tej lokalizacji, a także na terenie przy ul. Zwycięskiej 3, miał powstać jeszcze przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku hotel Park Inn. Planowano otwarcie obiektu z 206 pokojami, restauracją, barem, 800-metrowym centrum konferencyjno-bankietowym, a także z fitnessem. Firma Nelle nie rozpoczęła jednak budowy.

fot. Orzech


W ubiegłym tygodniu donosiliśmy, że parcele nr 1/2, 2/2 oraz 3/2 kupiła Triada Dom. W tym przypadku urzędnicy także przenieśli pozwolenie na budowę, hotelu. Plan miejscowy przeznacza ten obszar na takie same cele jak sąsiedni, z uwzględnieniem 20-metrowej dominanty w rogowej części nieruchomości.

Investphoto.pl


Kompleks wzdłuż Karkonoskiej też ruszy?

Na Partynicach może też wystartować po latach inna inwestycja, przy zbiegu ul. Przyjaźni i alei Karkonoskiej. Globe Trade Centre S.A. chciał zbudować centrum biurowe Karkonoska, czyli kompleks trzech budynków o łącznej powierzchni najmu około 32 tys. mkw. Wybrał nawet generalnego wykonawcę, niemniej nie ruszył z pracami. W zeszłym miesiącu informowaliśmy, że sprzedał teren o powierzchni ok. 1,3 ha.

fot. Jakub Zazula