Wrocław: Aldi kupił działkę na Partynicach. Może budować hotelfot. investphoto.pl

Wrocław: Aldi kupił działkę na Partynicach. Może budować hotel

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławska firma Nelle chciała jeszcze przed Euro 2012 otworzyć przy ulicy Zwycięskiej obiekt klasy biznes Park Inn. Budowy nie rozpoczęła. Zamiast tego sprzedała część terenu Triadzie Dom, a resztę – niemieckiej sieci dyskontów spożywczo-przemysłowych.
Magistrat wydał w sierpniu ubiegłego roku, na wniosek Przedsiębiorstwa Ogólnobudowlanego Nelle, zgodę na budowę przy ul. Zwycięskiej 5 na Partynicach budynku hotelowo-handlowego o kubaturze 18 tys. metrów sześciennych. Miesiąc temu, 18 października, przeniósł pozwolenie na nowego inwestora – chorzowską spółkę Aldi Sp. z o.o. Obiekt ma powstać na działce nr 4/2 o powierzchni 6 872 mkw. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że Aldi kupił ją w czerwcu za 8,7 mln zł. Zapytaliśmy go o szczegóły przedsięwzięcia.
UM Wrocławia
Ze względów formalnych nie możemy udzielić odpowiedzi – mówi nam Paweł Kleszczewski, kierownik działu nieruchomości i ekspansji Aldi Polska. – W sprawie tej lokalizacji nie zapadły żadne wiążące decyzje. O wszelkich zmianach będziemy informowali na bieżąco w stosownym czasie.
Podstawowym przeznaczeniem tego terenu, zgodnie z planem miejscowym, są wypoczynek (m.in. obiekty sportowo-rekreacyjne), turystyka (biura podróży, domy wycieczkowe, hotele itd.), kultura (kino, muzeum, czy teatr) i handel detaliczny o powierzchni sprzedaży do 2 tys. mkw. Uzupełniająco budynki mogą pełnić m.in. funkcje gastronomiczną, biurową i apartamentową (ostatnie tylko na najwyższej kondygnacji). Mają mieć od 10 do 18 m wysokości.
fot. Mariusz Bartodziej

Obok będzie budować Triada

REKLAMA
W tej lokalizacji, a także na terenie przy ul. Zwycięskiej 3, miał powstać jeszcze przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku hotel Park Inn. Planowano otwarcie obiektu z 206 pokojami, restauracją, barem, 800-metrowym centrum konferencyjno-bankietowym, a także z fitnessem. Firma Nelle nie rozpoczęła jednak budowy.
fot. Orzech
W ubiegłym tygodniu donosiliśmy, że parcele nr 1/2, 2/2 oraz 3/2 kupiła Triada Dom. W tym przypadku urzędnicy także przenieśli pozwolenie na budowę, hotelu. Plan miejscowy przeznacza ten obszar na takie same cele jak sąsiedni, z uwzględnieniem 20-metrowej dominanty w rogowej części nieruchomości.
Investphoto.pl

Kompleks wzdłuż Karkonoskiej też ruszy?

Na Partynicach może też wystartować po latach inna inwestycja, przy zbiegu ul. Przyjaźni i alei Karkonoskiej. Globe Trade Centre S.A. chciał zbudować centrum biurowe Karkonoska, czyli kompleks trzech budynków o łącznej powierzchni najmu około 32 tys. mkw. Wybrał nawet generalnego wykonawcę, niemniej nie ruszył z pracami. W zeszłym miesiącu informowaliśmy, że sprzedał teren o powierzchni ok. 1,3 ha.
fot. Jakub Zazula

Komentarze (1)

Napisz komentarz
no i powstaje market spożywczy zamiast hotelu. panstwo z dykty, samorzad z patykow(gość)
wbrew warunkom zabudowy
REKLAMA