Wrocław: Skanska może ruszać z budową biurowców na terenie Centrum Południowego. To dopiero początekfot. Mariusz Bartodziej

Wrocław: Skanska może ruszać z budową biurowców na terenie Centrum Południowego. To dopiero początek

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Szwedzki deweloper kupił działki przy ulicach Gwiaździstej i Powstańców Śląskich, tuż przy Sky Tower, w 2016 i 2017 roku. Teraz zacznie je zabudowywać – zacznie od dwóch biurowców.
Skanska Property Poland otrzymała 15 czerwca pozwolenie na budowę przy ul. Powstańców Śląskich 45-71 dwóch budynków biurowo-usługowych z wielopoziomowym garażem podziemnym. Kompleks powstanie na działce nr 17/9, o powierzchni niemal jednego hektara. Za projekt odpowiada pracownia APA Wojciechowski Sp. z o.o. To dopiero pierwsza część docelowej inwestycji. 
W ramach pierwszego etapu inwestycji powstaną dwa budynki klasy A, o funkcji biurowo-usługowej. Więcej szczegółów dotyczących samego projektu przekażemy w momencie startu budowy. Obecnie we Wrocławiu skupiamy się na budowie i komercjalizacji projektu Nowy Targ – mówi nam Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w spółce biurowej Skanska.
UM Wrocławia
W lutym pisaliśmy o otrzymaniu przez dewelopera zgody na przebudowę linii kablowej średniego napięcia w tej lokalizacji. Działkę przy Powstańców Śląskich kupił w 2016 roku, a rok później dokupił grunt przy Gwiaździstej.
REKLAMA

Nie tylko Skanska

Na terenie Centrum Południowego możemy spodziewać się kolejnych inwestycji realizowanych nie tylko przez szwedzkiego dewelopera. W kwietniu informowaliśmy, że GP Investment Sp. z o.o. planuje utworzenie następnego budynku w ramach apartamentów Centrum Południowe.
fot. investphoto.pl
Natomiast obok firmy Skanska będzie budować inny duży deweloper – Echo Investment S.A. W czerwcu ubiegłego roku pisaliśmy o zakupie przez niego działki pod realizację powierzchni biurowej.
fot. Tomasz Matejuk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA