DODAJ

Wrocław: Skanska może ruszać z budową biurowców na terenie Centrum Południowego. To dopiero początek

Biura / Wrocław
Wrocław: Skanska może ruszać
Mariusz Bartodziej
2018-07-02 13:16:16
Szwedzki deweloper kupił działki przy ulicach Gwiaździstej i Powstańców Śląskich, tuż przy Sky Tower, w 2016 i 2017 roku. Teraz zacznie je zabudowywać – zacznie od dwóch biurowców.

Skanska Property Poland otrzymała 15 czerwca pozwolenie na budowę przy ul. Powstańców Śląskich 45-71 dwóch budynków biurowo-usługowych z wielopoziomowym garażem podziemnym. Kompleks powstanie na działce nr 17/9, o powierzchni niemal jednego hektaraZa projekt odpowiada pracownia APA Wojciechowski Sp. z o.o. To dopiero pierwsza część docelowej inwestycji. 

W ramach pierwszego etapu inwestycji powstaną dwa budynki klasy A, o funkcji biurowo-usługowej. Więcej szczegółów dotyczących samego projektu przekażemy w momencie startu budowy. Obecnie we Wrocławiu skupiamy się na budowie i komercjalizacji projektu Nowy Targ – mówi nam Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w spółce biurowej Skanska.

UM Wrocławia


W lutym pisaliśmy o otrzymaniu przez dewelopera zgody na przebudowę linii kablowej średniego napięcia w tej lokalizacji. Działkę przy Powstańców Śląskich kupił w 2016 roku, a rok później dokupił grunt przy Gwiaździstej.

Nie tylko Skanska

Na terenie Centrum Południowego możemy spodziewać się kolejnych inwestycji realizowanych nie tylko przez szwedzkiego dewelopera. W kwietniu informowaliśmy, że GP Investment Sp. z o.o. planuje utworzenie następnego budynku w ramach apartamentów Centrum Południowe.

fot. investphoto.pl


Natomiast obok firmy Skanska będzie budować inny duży deweloper – Echo Investment S.A. W czerwcu ubiegłego roku pisaliśmy o zakupie przez niego działki pod realizację powierzchni biurowej.

fot. Tomasz Matejuk