DODAJ

Wrocław: Więcej biur w sąsiedztwie Centrum Południowego? Orbis sprzedał grunt

Biura / Wrocław
Wrocław: Więcej biur w
Mariusz Bartodziej
2019-02-04 10:54:26
Warszawska spółka hotelarska otrzymała ponad 40 milionów złotych netto za teren przy ulicy Swobodnej. Znajduje się na nim stacja paliw i parking strzeżony. Deweloper może zrealizować budynek biurowo-usługowy.

Orbis S.A. przeniósł 1 lutego na spółkę deweloperską prawo użytkowania wieczystego działki biurowo-usługowej numer 55/3, znajdującą się przy ul. Swobodnej 60 (przy zbiegu z Gwiaździstą). Jej powierzchnia wynosi 7919 mkw. Wartość transakcji to 44 mln zł netto. O zawarciu warunkowej umowy informowaliśmy w styczniu.

Sprzedaż nieruchomości jest zgodna ze strategią spółki, której podstawą jest koncentracja na prowadzeniu działalności hotelarskiej. Równocześnie informuję, że Orbis posiada jeszcze w tej lokalizacji rezerwę działki pod ewentualną zabudowę hotelową w przyszłości – mówiła nam Emilia Maraszek z biura prasowego Orbis S.A.

fot. Mariusz Bartodziej


Centrum Południowe się rozrasta

Do budowy w okolicy przygotowuje się powoli Echo Investment S.A., o czym informowaliśmy w sierpniu ubiegłego roku. Ma w planach budowę biurowca o powierzchni blisko 40 tys. mkw.

fot. Mariusz Bartodziej


Na terenie Centrum Południowego, tuż obok działek należących do Echo Investment, z budową ruszyła Skanska Property Poland. Zrealizuje w kilku etapach prawie 100 tys. mkw. powierzchni biurowej, w nawet kilkunastopiętrowych budynkach. O szczegółach przedsięwzięcia Centrum Południe pisaliśmy w styczniu.

Skanska Property Poland


Natomiast w kwietniu ubiegłego roku donosiliśmy, że GP Investment Sp. z o.o. przygotowuje się do trzeciego etapów apartamentów Centrum Południowe. Drugi ma być gotowy w tym roku.

fot. Jakub Zazula