DODAJ

Wrocław: Echo Investment przygotowuje się do inwestycji na terenie Centrum Południowego

Biura / Wrocław
Wrocław: Echo Investment przygotowuje
Mariusz Bartodziej
2018-08-21 08:46:54
Kielecki deweloper, jeden z największych w Polsce, poczeka na wydanie decyzji środowiskowej dłużej, niż początkowo miał. Nieruchomość przy ulicy Powstańców Śląskich, o powierzchni prawie hektara, zakupił w ubiegłym roku. Tuż obok z budową kompleksu biurowego ruszyła już Skanska.

Prezydent miasta poinformował 10 sierpnia, że nie będzie w stanie wydać w ustawowym terminie postanowienia co do konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko inwestycji planowanej przez Echo Investment S.A. Wśród powodów wymienił potrzebę analizy uzupełnienia karty informacyjnej przedsięwzięcia oraz zebranego materiału dowodowego, a także uzyskania opinii regionalnego dyrektora ochrony środowiska, dyrektora zarządu Zlewni we Wrocławiu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie i państwowego powiatowego inspektora sanitarnego. Tym samym wydłużył termin wydania postanowienia do 12 listopada. Inwestor może jednak wnieść ponaglenie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Powstanie blisko 40 tys. mkw. powierzchni biurowej?

Toczące się postępowanie dotyczy budowy budynku biurowego z usługami, podziemnym garażem oraz naziemnymi miejscami postojowymi, wewnętrznym układem drogowym i pieszym, a także z zagospodarowaniem działek nr 62/5, 62/6 oraz 17/1. Znajdują się przy ul. Powstańców Śląskich 9. Ich łączna powierzchnia wynosi 7881 mkw.

O odkupie tej nieruchomości przez Echo Investment od spółki GPI Silver (dawniej GP – Investments) donosiliśmy w czerwcu ubiegłego roku. Może na niej powstać 37,8 tys. mkw. powierzchni biurowej.

UM Wrocławia


Deweloper chce zdobyć uznanie i sympatię wrocławian

Jak wyjaśnia nam Patrycja Pająk z Echo Investment, wciąż pracują nad koncepcją inwestycji oraz kwestiami formalno-prawnymi. W związku z tym jest jeszcze zbyt wcześnie, by zdradzali szczegóły.

Echo Investment działa we Wrocławiu już od wielu lat. Nasze wcześniejsze projekty, od handlowego Pasażu Grunwaldzkiego, przez biurowe Aquarius, Sagittarius, West Gate, West Link czy Nobilis, aż po liczne projekty mieszkaniowe, wrastają w tkankę miejską i są miejscami do życia, pracy, rozrywki czy załatwiania codziennych potrzeb – twierdzi Patrycja Pająk. – Naszą ambicją jest, by nowa inwestycja stała się doskonałym uzupełnieniem tej części miasta oraz zdobyła uznanie i sympatię mieszkańców Wrocławia.

Więcej biurowców Echo we Wrocławiu

Echo Investment zamierza wybudować kolejne biurowce także na Gądowie Małym, w sąsiedztwie dwóch już przez siebie zrealizowanych. Planuje zagospodarować teren o powierzchni ponad 3 ha. Projekt przygotowuje Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o. O tej inwestycji informowaliśmy w lipcu.

fot. investphoto.pl


Obok Echo buduje Skanska

Na terenie Centrum Południowego, tuż obok działek należących do Echo Investment, z budową ruszyła Skanska Property Poland. Zrealizuje w kilku etapach prawie 100 tys. mkw. powierzchni biurowej, w nawet kilkunastopiętrowych budynkach. O szczegółach przedsięwzięcia Centrum Południe pisaliśmy w lipcu.

mat. inwestora