Wrocław: Echo Investment wybuduje trzeci biurowiec na Gądowie Małym. Będzie większy od poprzednich?fot. investphoto.pl

Wrocław: Echo Investment wybuduje trzeci biurowiec na Gądowie Małym. Będzie większy od poprzednich?

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Kielecki deweloper zrealizował przy zbiegu ulic Lotniczej i Na Ostatnim Groszu już dwa budynki biurowe – w czerwcu tego roku West Link, a trzy lata wcześniej West Gate. Zaoferował w nich ponad 30 tys. mkw. powierzchni biurowej. Teraz przygotowuje się do utworzenia w tej lokalizacji trzeciego obiektu tego typu, na jeszcze większej nieruchomości.
Spółka Projekt 17 – Grupa Echo Sp. z o.o. S.k.a., zależna od Echo Investment S.A., złożyła 19 kwietnia wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Na Ostatnim Groszu budynku biurowego z częścią usługową i z garażem podziemnym. Powstanie na działkach nr 17/51, 17/53 oraz 17/64, znajdujących się pomiędzy centrum handlowym Astra a kościołem. Ich łączna powierzchnia wynosi ponad 3,2 ha. Projekt przygotowuje Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o. Inwestor nie odpowiada na nasze pytania dotyczące szczegółów przedsięwzięcia.
UM Wrocławia
fot. investphoto.pl

Echo po raz trzeci

Ogólnopolski deweloper wybudował w tym rejonie już dwa biurowce. W czerwcu otworzył i przekazał nowemu właścicielowi West Link przy ul. Na Ostatnim Groszu. O jego sprzedaży za blisko 36 mln euro spółce Globalworth Poland pisaliśmy w maju. Budynek oferuje ponad 14,2 tys. mkw. powierzchni biurowej i 200 mkw. usługowej. Jest wynajęty w całości przez firmy Nokia oraz Hilti.
REKLAMA
mat. inwestora
Natomiast trzy lata wcześniej Echo Investment zakończyło prace nad większym biurowcem, mieszczącym się przy ul. Lotniczej 12West Gate. Znajdująca się w nim powierzchnia biurowa wynosi 16,2 tys. mkw.
fot. alsen strasse 67
Pierwszy z budynków znajduje się na nieruchomości o pow. 6923 mkw. Drugi5704 mkw. Trzeci, planowany dopiero, biurowiec będzie więc prawdopodobnie znacznie większy, skoro zajmie nawet kilkukrotnie większą powierzchnię od poprzednich.

Nowe osiedle

Przy ul. Na Ostatnim Groszu ma powstać także nowe osiedle. Zajmie teren o pow. ponad 1,6 ha, na którym znajduje się Wytwórnia Pomp Hydraulicznych Sp. z o.o. O tej inwestycji informowaliśmy w grudniu ubiegłego roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA