Miała być Idylla, będą biurowce. Echo planuje kolejne inwestycje na Gądowie Małym źródło: Jakub Zazula

Miała być Idylla, będą biurowce. Echo planuje kolejne inwestycje na Gądowie Małym

Wrocław, FOTO
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Przy ulicy Na Ostatnim Groszu we Wrocławiu najprawdopodobniej staną kolejne biurowce – ich budowę planuje Echo Investment, czyli jeden z największych krajowych deweloperów.

Echo Investment najpierw wybudowało biurowiec West Gate przy zbiegu ulicy Lotniczej i Na Ostatnim Groszu. Obecnie na sąsiedniej działce, przylegającej do DH Astra, realizuje kolejny projekt biurowy – West Link.

Na tym nie koniec, bo firma już planuje następne inwestycje biurowe wzdłuż ulicy Na Ostatnim Groszu – na terenie, gdzie pierwotnie miała powstać galeria handlowa Idylla. Właśnie finalizowany jest zakup nieruchomości.

– Transakcja jest w toku. Generalnie planujemy tam realizację budynków biurowych. Na chwilę obecną przygotowujemy koncepcję. Analizujemy wielkości budynków i ich wysokość – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Paweł Słupski z Echo Investment.
Jakub Zazula
REKLAMA

Dodajmy, że ten inwestor wybudował już w stolicy Dolnego Śląska trzy obiekty biurowe: oprócz West Gate, także Aquarius Business House u zbiegu ul. Swobodnej i Borowskiej i Nobilis Business House przy ul. Skłodowskiej. 
Obecnie deweloper realizuje wspomniany biurowiec West Link, a także Sagittarius Business House u zbiegu ulicy Suchej i Swobodnej. Jak donosiliśmy wczoraj, Echo kupiło też jedną z działek przy ulicy Powstańców Śląskich, gdzie pierwotnie miało powstać Centrum Południowe.

Kampus Nokii na Gądowie Małym

Głównym najemcą w już wybudowanym biurowcu West Gate jest Nokia. Ta sama firma w całości wynajmie powstający budynek West Link.

Od dawna podkreślamy, że stolica Dolnego Śląska jest dla naszej firmy kluczową lokalizacją. Decyzja o rozwoju naszych zasobów we Wrocławiu była dużo łatwiejsza dzięki dwóm projektom biurowym Echo Investment, które spełniły nasze oczekiwania – mówił w marcu Bartosz Ciepluch, dyrektor Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia we Wrocławiu.Szef wrocławskiego oddziału Nokii już w zeszłym roku zapowiadał, że marzy mu się stworzenie w tej okolicy całego kampusu Nokii, czyli swego rodzaju parku innowacji, w którym oprócz pracy nad innowacjami, byłyby one testowane i wdrażane do codziennego użycia. 

Synergy Business Park jednak powstanie?
Kawałek dalej w stronę estakady Gądowianka od lat planowana jest inwestycja Synergy Business Park. Jak donosiliśmy pod koniec zeszłego roku, budowa ma szansę wkrótce wystartować.
– Inwestycja będzie realizowana zgodnie ze strategią Ghelamco. Oznacza to, że na obecnym etapie projekt jest przygotowany do realizacji. W chwili, gdy podpiszemy umowę najmu rozpocznie się budowa – tłumaczył portalowi InvestMap.pl Radosław Górecki z Ghelamco Poland.Jak zapowiada inwestor, Synergy Business Park będzie to czternastokondygnacyjny biurowiec klasy A. Docelowo budynek będzie posiadać 60 tys. metrów kwadratowych powierzchni najmu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA