Wrocław: Triada szykuje inwestycję hotelową na Partynicachfot. Jakub Zazula

Wrocław: Triada szykuje inwestycję hotelową na Partynicach

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Blisko zbiegu alei Karkonoskiej i ulicy Zwycięskiej miał powstać przed laty hotel z ponad 200 pokojami. Prace nie ruszyły, a część terenu kupił w 2018 roku trzebnicki deweloper. Przygotowuje się do zabudowy działek.
Triada Dom złożyła 10 lipca wniosek o pozwolenie na budowę budynku hotelowego przy ul. Zwycięskiej 3 na wrocławskich Partynicach. Ma powstać na działkach nr 1/2, 2/2 oraz 3/2, o łącznej powierzchni 7 457 mkw. Za projekt odpowiada Biuro Architektoniczne Bzdęga-Wiśniewski Sp. z o.o. z Wrocławia.
Podstawowym przeznaczeniem tego terenu, zgodnie z planem miejscowym, są wypoczynek (m.in. obiekty sportowo-rekreacyjne), turystyka (biura podróży, domy wycieczkowe, hotele itd.), kultura (kino, muzeum, czy teatr) i handel detaliczny o powierzchni sprzedaży do 2 tys. mkw. Uzupełniająco budynki mogą pełnić m.in. funkcje gastronomiczną, biurową i apartamentową (ostatnie tylko na najwyższej kondygnacji). Mają mieć od 10 do 18 m wysokości, z 20-metrową dominantą w rogowej części obszaru.
UM Wrocławia

Lata przygotowań

W tej lokalizacji, a także na terenie przy ul. Zwycięskiej 5, miał powstać jeszcze przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku hotel Park Inn. Planowano otwarcie obiektu z 206 pokojami, restauracją, barem, 800-metrowym centrum konferencyjno-bankietowym, a także z fitnessem. We wrześniu 2017 roku pisaliśmy o wydaniu kolejnego pozwolenia na budowę, jednak Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane Nelle nie rozpoczęło prac.
REKLAMA
W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy, że wspomniane działki odkupiła Triada Dom (sąsiedni teren przy ul. Zwycięskiej 5 nabył Aldi Sp. z o.o., o czym pisaliśmy w grudniu).18 kwietnia 2019 roku magistrat przeniósł na nią jako nowego inwestora pozwolenie na budowę hotelu. Zostało wydane dziesięć lat wcześniej, ale pozostało ważne. Deweloper zdecydował się jednak złożyć nowy projekt.
Więcej zdjęć w galerii.

Nowe biurowce planowane od lat

Triada Dom przygotowuje się też do realizacji inwestycji planowanej przez poprzednika także w innej części Partynic. W listopadzie rok temu donosiliśmy, że odkupiła od Globe Trade Centre S.A. teren wzdłuż al. Karkonoskiej. Jak pisaliśmy dwa miesiące temu, chce zbudować zespół budynków biurowo-usługowych z garażami podziemnymi.
fot. Jakub Zazula

Komentarze (2)

Napisz komentarz
hgujjyjghj(gość)
Na Zwycieskiej 5 bylo mnóstwo drzew, część małych, ale część można było zachować i park gotowy. Ten cały "zielony klin" na Wojszycach to kpina, bo drzewa tam będą dopiero za 30 lat, a tu mogło być szybciej. Nie kumam, po co tyle budować, skoro wasze dzieci i wnuki szybciej się w tym mieście poduszą.
Co(gość)
No, zamiast poszerzyć ulicę zwycięska  to miasto sprzedaje działki.  I jeszcze większy korek będzie super
REKLAMA