Wrocław: Triada Dom rozbudowuje się na Zakrzowieźródło: Materiały inwestora

Wrocław: Triada Dom rozbudowuje się na Zakrzowie

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Nowa Zatorska
adresWrocław, Zatorska 128-144
inwestorTriada Dom
projektantArch_it
REKLAMA
Trzebnicki deweloper zrealizował już w tej części miasta inwestycję Zatorska 59 oraz cztery etapy Złocistych Jarzębin. W planach ma kolejne duże osiedle.
Prezydent miasta wydał 18 maja postanowienie stwierdzające brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko nowej inwestycji przy ulicy Zatorskiej. Chodzi o budowę 4 garaży podziemnych dla obsługi 9 budynków wielorodzinnych. Podobne opinie wyrazili Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu pismem z 29 marca oraz Dyrektor Zarządu Zlewni Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – w dokumentach z 20 kwietnia i 5 lutego.
Spółka Długosza Business Park Sp. z o.o., zależna od Triady Dom, złożyła w grudniu ubiegłego roku wniosek o pozwolenie na budowę 9 budynków wielorodzinnych z garażami podziemnymi. Wciąż czeka na wydanie decyzji.
Inwestycja ma powstać na działce nr 16/1, o powierzchni ponad 1,5 ha. Za projekt odpowiada Piotr Zybura – główny projektant w pracowni Arch_it.
Materiały inwestora

Triada Dom w okolicy już budowała

Triada Dom inwestuje w tej części miasta po raz kolejny. W Zatorskiej 59 znajduje się 29 mieszkań o powierzchniach od 32 do 58 mkw.
REKLAMA
fot. Orzech
Ten deweloper zrealizował dotychczas także cztery etapy osiedla Złociste Jarzębiny. W ramach ostatniego powstały 152 lokale w dwóch budynkach.
fot. alsen strasse 67
Triada Dom planuje również inwestycje na Ołbinie, o czym informowaliśmy w maju, i na Poświętnem, o czym pisaliśmy w lutym.

Na osiedlu powstanie nowa stacja kolejowa?

Mieszkańcy Zakrzowa mogą doczekać się budowy nie tylko kolejnych osiedli, ale i stacji kolejowej, o co wnioskują niektórzy z nich. Miałaby powstać w ramach przebudowy linii kolejowej nr 143 Wrocław – Oleśnica – Kluczbork. Szczegóły złożonej petycji opisywaliśmy w kwietniu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA