Wrocław: PKP chcą sprzedać teren na Zakrzowie pod osiedle źródło: PKP S.A.

Wrocław: PKP chcą sprzedać teren na Zakrzowie pod osiedle

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Nieruchomość o powierzchni niemal 2,7 tys. mkw. znajduje się tuż przy przystanku kolejowym Wrocław Zakrzów. Kolejarze od miesiąca przygotowują przetarg.
Polskie Koleje Państwowe S.A. ogłosiły 4 grudnia zamiar sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działek nr 98/11, 98/6, 98/7, 98/9, o łącznej powierzchni 2692 mkw. Mieszczą się przy ulicy Wilczkowskiej, w sąsiedztwie przystanku kolejowego. Są niezabudowane (tylko na pierwszej z nich stoi budynek gospodarczy). Teren zbliżony kształtem do prostokąta jest przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową.
PKP S.A.
PKP S.A.
PKP S.A.
Doskonała lokalizacja na północno-wschodnich krańcach Wrocławia z dala od zgiełku miasta w pobliżu dworca kolejowego Wrocław Zakrzów, z którego dojazd pociągiem do centrum miasta zajmuje zaledwie 22 minuty. Dodatkowo w promieniu stu metrów znajduje się przystanek autobusowy komunikacji miejskiej obsługiwany przez pięć linii autobusowych, bezpośredni dojazd do centrum samochodem w godzinach szczytu zajmuje 30 min. – przekonują PKP.
PKP S.A.
PKP S.A.
PKP S.A.

Zakrzów w rozbudowie

Na Zakrzowie stale przybywa mieszkańców. Host Inwestycje S.C. planuje budowę domów w tej części miasta, o czym informowaliśmy w lipcu ubiegłego roku. W maju natomiast pisaliśmy, że kolejne bloki w sąsiedztwie swoich osiedli zamierza wybudować Triada Dom. A w czerwcu donosiliśmy, że w prywatne ręce trafił zabytkowy budynek nieobjęty planem miejscowym.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA