DODAJ

Wrocław: Czartoryskiego – Triada Dom ponownie stawia na Poświętne. Wybuduje setki mieszkań [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Czartoryskiego – Triada
Mariusz Bartodziej
2019-05-17 08:19:16
Trzebnicki deweloper jeszcze w tym roku skończy prace nad kilkuetapową inwestycją w tej części miasta. W ramach Pod Platanami odda łącznie do użytku blisko 400 mieszkań. Kilkadziesiąt mniej zrealizuje jeszcze na nowym osiedlu przy ulicy Czartoryskiego, w sąsiedztwie niedokończonego przedsięwzięcia firmy Gant Development. Na początek oferuje przeszło 60 lokali.

Triada Dom rozpoczęła sprzedaż swojej drugiej inwestycji na Poświętnem. Ceny wynoszą od 250 724 zł do 449 607 zł (6250-7750 zł/mkw.).

O staraniach dewelopera o uzyskanie niezbędnych zgód donosiliśmy w lutym ubiegłego roku. W czerwcu dostał pozwolenie na budowę przy ul. Czartoryskiego sześciu budynków wielorodzinnych z garażami podziemnymi o łącznej kubaturze 165,9 tys. metrów sześciennych. Powstaną na działkach nr 8/3 i 8/4, o powierzchni niespełna 2 ha.

UM Wrocławia


Prawie 400 mieszkań i blisko 500 miejsc parkingowych

Na osiedle Czartoryskiego złoży się sześć sześciopiętrowych bloków w pięciu etapach. Znajdzie się w nich 360 mieszkań jedno- (około 33 mkw.), dwu- (42-50 mkw.), trzy- (55-60 mkw.) i czteropokojowych (ok. 68 mkw.). Do wszystkich przynależą balkony lub tarasy. Będzie też dostępnych 438 miejsc postojowych – 218 w garażach podziemnych i 220 na zewnątrz. Deweloper przewidział także wózkownie, rowerownie, komórki lokatorskie, stojaki na rowery oraz plac zabaw.

materiały inwestora


Budowa pierwszego etapu ruszyła na przełomie I i II kwartału tego roku, a skończyć się ma w III kwartale 2020 r. W ramach niego powstaje budynek z 63 lokalami mieszkalnymi, 69 komórkami oraz garażem na 53 stanowiska (łącznie z zewnętrznymi będzie dostępnych 90 miejsc). W drugiej fazie (zakończenie zaplanowane na I kwartał 2022 r.) Triada Dom zrealizuje blok z 63 mieszkaniami i 42 miejscami parkingowymi, w trzeciej (III kwartał 2023 r.) będzie to odpowiednio 61 i 50, w czwartej (I kwartał 2025 r.) 63 i 19, a w piątej (IV kwartał 2026 r.) postawi dwa budynki z 56 lokalami każdy i 54 stanowiskami.

Więcej wizualizacji w galerii.

Osiedle z setkami mieszkań skończone jeszcze w tym roku

Projekt architektoniczny przygotowała pracownia A.Wsół J.Micór Architekci. Współpracowała też z tym deweloperem m.in. przy wieloetapowym osiedlu Pod Platanami, które znajduje się w pobliżu Czartoryskiego.

Docelowo powstanie w ramach realizowanej od lat inwestycji 387 mieszkań. Na trzeci etap składają się cztery pięciopiętrowe budynki z garażami podziemnymi i komórkami lokatorskimi. Znajdą się w nich 104 lokale o metrażach od 31 do 70 mkw. Budowa trzech obiektów już się zakończyła. Termin realizacji czwartego deweloper wyznaczył na wrzesień tego roku.

fot. Jakub Zazula


Tuż obok straszy pustostan

Triada Dom wybuduje osiedle Czartoryskiego tuż obok niedokończonej inwestycji Gant Development S.A. Projekt Nord House przygotowała w latach 2011-2012 pracownia AP Szczepaniak Sp. z o.o. Sp. k.

Deweloper podzielił przedsięwzięcie na dwa etapy – w pierwszym miało powstać 78 mieszkań, a w drugim 492. Musiał wstrzymać budowę inwestycji w 2013 roku w związku z problemami finansowymi. Jego sytuacja przez długi czas nie była jasna, aż rok później w lipcu sąd zadecydował o likwidacji spółki, swego czasu jednej z czołowych na krajowym rynku nieruchomości.

fot. Jan Augustynowski


Nowe mieszkania też przy Kamieńskiego

Mieszkańcy Poświętnem mogą spodziewać się w najbliższym czasie startu jeszcze co najmniej jednej inwestycji. W styczniu donosiliśmy, że spółka MW Projekt wróciła po przeszło roku do pomysłu postawienia przy ul. Kamieńskiego (blisko zbiegu z Poświęcką) zespołu budynków wielorodzinnych. 18 lutego dostała pozwolenie na budowę.

Triada stawia na północny Wrocław

Trzebnicki deweloper rozszerzył swoją ofertę również na Zakrzowie. Na początku roku ruszył z realizacją swojego trzeciego osiedla w tej części miasta. Oferuje docelowo w Nowej Zatorskiej blisko 250 mieszkań w dziewięciu budynkach. O szczegółach pisaliśmy w tym miesiącu.

materiały inwestora