DODAJ

Wrocław: Triada Dom przejęła teren stacji paliw na Ołbinie. Ma zgodę na wyburzenia

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Triada Dom przejęła
Mariusz Bartodziej
2018-05-16 16:29:32
Trzebnicki deweloper przymierza się do inwestycji przy ulicy Stefana Jaracza 79, tuż przy Odrze. Może wybudować lokale usługowe i apartamenty.

Triada Dom otrzymała 26 kwietnia pozwolenie na rozbiórkę stacji paliw przy ul. Jaracza. Inwestycja obejmuje działkę nr 5/1, o powierzchni 4,2 tys. mkw. Deweloper zabiegał o wydanie zgody od lutego – w międzyczasie uzupełniał braki formalne i dokumentację. Ogrodził już teren, na którym będzie prowadził prace budowlane.

UM Wrocławia


Powstanie biurowiec z apartamentami?

Jak mówi nam przedstawicielka inwestora, są na wczesnym etapie przygotowywania inwestycji i nie wiedzą jeszcze, jakiego typu przedsięwzięcie zrealizują. Podstawowym przeznaczeniem terenu przy ul. Jaracza 79, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, są usługi. Dodatkowo mogą powstać tam apartamenty, ale tylko na ostatniej kondygnacji budynku.

Wysokość obiektu musi wynieść od 15 do 20 m, z dopuszczeniem przekroczenia tej wartości w narożniku o 2 m. Deweloper powinien przeznaczyć co najmniej 20 procent powierzchni terenu na zieleń i rekreację, z czego połowa ma stanowić jedną całość. Dodatkowo ma zapewnić jedno miejsce parkingowe na każdy apartament i 15 na 1 000 mkw. pow. użytkowej w przypadku obiektów usługowych.

fot. investphoto.pl


Triada Dom nie przestaje budować

Triada Dom zamierza zrealizować nową inwestycję także przy ul. Czartoryskiego, o czym informowaliśmy w lutym.

Zabuduje nieruchomość o pow. niemal 2 ha, w pobliżu swojego osiedla Pod Platanami oraz niedokończonej inwestycji Gant Development S.A.Nord House.

Zmiany na Ołbinie

W sąsiedztwie planowanej inwestycji przy ul. Jaracza buduje Archicom S.A. Browary Wrocławskie, znajdujące się przy ul. Jedności Narodowej, sięgną aż do Rychtalskiej. Deweloper planuje wyburzyć dawną bazę remontową, o czym pisaliśmy w kwietniu. Łącznie w ramach inwestycji chce utworzyć około 1 000 lokali.

Blask ma odzyskać nie tylko dawny Browar Piastowski, ale też XIX-wieczny pałacyk przy ul. Gdańskiej. Za rewitalizację odpowiada Echo Investment S.A. O szczegółach inwestycji pod nazwą Ogrody Graua pisaliśmy w tym tygodniu.