Wrocław: Triada Dom przejęła teren stacji paliw na Ołbinie. Ma zgodę na wyburzeniafot. investphoto.pl

Wrocław: Triada Dom przejęła teren stacji paliw na Ołbinie. Ma zgodę na wyburzenia

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Trzebnicki deweloper przymierza się do inwestycji przy ulicy Stefana Jaracza 79, tuż przy Odrze. Może wybudować lokale usługowe i apartamenty.
Triada Dom otrzymała 26 kwietnia pozwolenie na rozbiórkę stacji paliw przy ul. Jaracza. Inwestycja obejmuje działkę nr 5/1, o powierzchni 4,2 tys. mkw. Deweloper zabiegał o wydanie zgody od lutego – w międzyczasie uzupełniał braki formalne i dokumentację. Ogrodził już teren, na którym będzie prowadził prace budowlane.
UM Wrocławia

Powstanie biurowiec z apartamentami?

Jak mówi nam przedstawicielka inwestora, są na wczesnym etapie przygotowywania inwestycji i nie wiedzą jeszcze, jakiego typu przedsięwzięcie zrealizują. Podstawowym przeznaczeniem terenu przy ul. Jaracza 79, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, są usługi. Dodatkowo mogą powstać tam apartamenty, ale tylko na ostatniej kondygnacji budynku.
Wysokość obiektu musi wynieść od 15 do 20 m, z dopuszczeniem przekroczenia tej wartości w narożniku o 2 m. Deweloper powinien przeznaczyć co najmniej 20 procent powierzchni terenu na zieleń i rekreację, z czego połowa ma stanowić jedną całość. Dodatkowo ma zapewnić jedno miejsce parkingowe na każdy apartament i 15 na 1 000 mkw. pow. użytkowej w przypadku obiektów usługowych.
fot. investphoto.pl
REKLAMA

Triada Dom nie przestaje budować

Triada Dom zamierza zrealizować nową inwestycję także przy ul. Czartoryskiego, o czym informowaliśmy w lutym.
Zabuduje nieruchomość o pow. niemal 2 ha, w pobliżu swojego osiedla Pod Platanami oraz niedokończonej inwestycji Gant Development S.A.Nord House.

Zmiany na Ołbinie

W sąsiedztwie planowanej inwestycji przy ul. Jaracza buduje Archicom S.A. Browary Wrocławskie, znajdujące się przy ul. Jedności Narodowej, sięgną aż do Rychtalskiej. Deweloper planuje wyburzyć dawną bazę remontową, o czym pisaliśmy w kwietniu. Łącznie w ramach inwestycji chce utworzyć około 1 000 lokali.
Blask ma odzyskać nie tylko dawny Browar Piastowski, ale też XIX-wieczny pałacyk przy ul. Gdańskiej. Za rewitalizację odpowiada Echo Investment S.A. O szczegółach inwestycji pod nazwą Ogrody Graua pisaliśmy w tym tygodniu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA