Niemiecka firma Garbe Industrial Real Estate GmbH inwestuje w aglomeracji wrocławskiejźródło: Materiały prasowe

Niemiecka firma Garbe Industrial Real Estate GmbH inwestuje w aglomeracji wrocławskiej

REKLAMA
Niemiecka firma Garbe Industrial Real Estate GmbH z siedzibą w Hamburgu wchodzi do Polski. Swoją ekspansję rozpoczyna od Dolnego Śląska i aglomeracji wrocławskiej. Inwestor dokonał akwizycji nowego obiektu produkcyjno-magazynowego pod Wrocławiem, należącego do Hubergroup. 
Strony podpisały przedwstępną umowę kupna nowego obiektu w formule BTS o powierzchni 22 tys. mkw. zlokalizowanego w Nowej Wsi Wrocławskiej (gmina Kąty Wrocławskie) przy autostradzie A4 w ramach transakcji sprzedaży i najmu zwrotnego na okres 20 lat. W transakcji sprzedającemu doradzała firma Savills, natomiast kupującemu – kancelaria Allen & Overy.
– Cieszymy się z zawarcia naszej pierwszej transakcji na polskim rynku w tak kluczowej i znanej lokalizacji. Planujemy prowadzić działalność we Wrocławiu i współpracować z firmą Hubergroup długofalowo – powiedział dyrektor zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią w Garbe Industrial Real Estate Martin Polák.
– Zawarta transakcja sprzedaży i najmu zwrotnego (sale & leaseback) stanowi potwierdzenie, że Polska jest atrakcyjną i strategiczną lokalizacją do prowadzenia działalności operacyjnej, sprzedaży i dystrybucji – informuje Łukasz Fromiński, dyrektor w dziale doradztwa inwestycyjnego, Savills.
REKLAMA
Materiały prasowe
Hubergroup jest jednym z wiodących na świecie specjalistów od farb drukarskich, lakierów i chemii drukarskiej. Ta dynamicznie rozwijająca się firma rodzinna dysponująca wiedzą i ponad 255-letnim doświadczeniem oferuje wysokiej jakości produkty do druku opakowaniowego, akcydensowego i gazetowego.
GARBE Industrial Real Estate Poland należy do rodzinnej firmy GARBE Industrial Real Estate GmbH z siedzibą w Hamburgu. Od ponad 30 lat GARBE Industrial Real Estate GmbH zajmuje się budową, nabywaniem, wynajmowaniem i finansowaniem wysokiej jakości nieruchomości logistycznych i korporacyjnych w atrakcyjnych lokalizacjach pod względem dostępności komunikacyjnej i prowadzenia działalności przemysłowej, a także zarządzaniem takimi obiektami. Firma GARBE dotychczas koncentrowała się przede wszystkim na nieruchomościach logistycznych na czterech rynkach Europy Zachodniej: Niemczech, Holandii, Francji i Austrii. Plany dotyczące Europy Środkowo-Wschodniej obejmują początkowo Polskę, Czechy i Słowację.
GARBE konsekwentnie rozwija działalność w Europie w ostatnich latach. Oprócz Europy Środkowej, firma umacnia swoją pozycję także we Francji i Włoszech oraz w Luksemburgu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA