[Wrocław] DZ Bank Polska S.A. we Wrocławiu przygotowuje teren pod zabudowę

[Wrocław] DZ Bank Polska S.A. we Wrocławiu przygotowuje teren pod zabudowę

aszatkowska
REKLAMA

Na działce przy ul. Strzegomskiej 59, na podstawie pozwolenia 2119/2011, firma SPECBAU prowadzi rozbiórkę budynków. Kierownikiem budowy jest Sławomir Ciesielczuk. Obecnym właścicielem tego terenu, o powierzchni około 1,8 ha, jest DZ Bank Polska S.A. Rozbiórka ma na celu przygotowanie obszaru pod zabudowę biurową. Po zakończeniu prac, grunt ten ma być wystawiony na sprzedaż z warunkami zabudowy.

 

3 listopada DZ Bank Polska S.A. uzyskał pozwolenie na budowę zespołu biurowego we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 59, na działce nr 10/2, AM-20, obręb Popowice. Ze sprzedażą posiadanej działki DZ Bank Polska S.A. wstrzymuje się do czasu uprawomocnienia się dokumentów i otrzymaniu wszystkie wymaganych zgód miasta.

 

Na dzień dzisiejszy nie jest jeszcze znany inwestor, który będzie chętny na wybudowanie kompleksu biurowego na terenie znajdującym się przy ul. Strzegomskiej.

 

Według informacji podanych przez portal Property news wstępne założenia zakładają powstanie tam kompleksu biurowego, o łącznej powierzchni ponad 70 tys. mkw. Z tego biura zajmować mają 45 tys. mkw., pozostałe 30 tys. mkw. przeznaczone mają być na podziemne garaże z 715 miejscami postojowymi. Budowa ma obejmować cztery biurowce, o wysokości do 15 m i powierzchni zabudowy ponad 5 tys. mkw.

 

Historia DZ Bank Polska S.A. w Polsce rozpoczyna się w 1994r. wejściem na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Wcześniej bank działał od 1989 roku jako Bank Amerykański w Polsce S.A. (AmerBank). W 1998 roku do grona akcjonariuszy wszedł niemiecki DG BANK. Później został on przekształcony w DZ BANK AG. Jako DZ BANK Polska S.A. działalność zainaugurowano jesienią 2003 roku. Obecnie blisko 100% kapitału zakładowego posiada DZ BANK AG. DZ Bank Polska to najdłużej działający na polskim rynku bank z dominującym udziałem kapitału zagranicznego.

 

Bank specjalizuje się w kompleksowej obsłudze przedsiębiorstw krajowych i zagranicznych. Do zaoferowania ma wiele bogatych ofert nowoczesnych produktów i usług. Wystarczy wspomnieć o zarządzaniu środkami finansowymi, czy finansowaniu wielorakich form działalności i inwestycji. Gdy projekty są wyjątkowo wymagające, DZ Bank współpracuje ze spółką macierzystą DZ BANK AG we Frankfurcie nad Menem.

 

W maju 2010 DZ Bank Polska S.A. zmienił swoją dotychczasową siedzibę we Wrocławiu. Po sześciu latach urzędowania przy ul. Kiełbaśniczej, Centrum Bankowości przeniosło się na ul. Powstańców Śląskich.

 

as

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA